Upał w Polsce! Termometry pokażą 30 stopni. Znamy daty

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne Synoptycy zdradzają szczegóły pogody, zobaczcie sami, co nas czeka w najbliższych dniach!

Upał w Polsce! Termometry pokażą 30 stopni. Znamy daty

2022-06-02 16:21

Przed nami jeszcze sporo deszczowych i pochmurnych dni, ale prognoza pogody na początek czerwca 2022 mówi też o... upałach. Synoptycy zdradzają szczegóły pogody, zobaczcie sami, co nas czeka w najbliższych dniach!

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda w Polsce na najbliższy tydzień zapowiada się zmienna. Dni pochmurne i deszczowe będą przeplatać się ze słońcem. Nie wykluczone, że pojawią się także burze z intensywniejszymi opadami deszczu i porywistym wiatrem, a nawet grad.

Zgodnie z prognozą IMGW, w nadchodzącym tygodniu najcieplejszym dniem będzie poniedziałek (6 czerwca). Wówczas na zachodzie kraju temperatura powietrza wzrośnie do 30 st. C. W pozostałym okresie temperatura będzie się kształtować w przedziale od 20 do 25 stopni Celsjusza. Wyjątkiem będzie strefa nadmorska, gdzie okresami będzie około 16 stopni. Noce także ciepłe i bez przymrozków.

ZOBACZ TEŻ: Żółty pył zaatakował samochody w całej Polsce. Co to jest? Będziecie zaskoczeni!

"W piątek (3.06) za sprawą słabego wyżu słonecznie i bez opadów na obszarze całego kraju. Maksymalna temperatura powietrza będzie się wahać od 17 do 26 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby, zmienny" - prognozuje IMGW.

Poradnik Zdrowie: Żyję z Zespołem Downa

W sobotę (4.06) natomiast z południowego zachodu na północny wschód przemieszczać się będzie płytki niż, za przyczyną którego będzie pochmurno i deszczowo w całym kraju. "Przelotne opady deszczu i głównie na południu i wschodzie – burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 25 mm. Możliwe opady gradu. W dalszym ciągu ciepło, temperatura maksymalna wyniesie 17-25 st. C. Wzrośnie prędkość wiatru i zmieni on swój kierunek na północny. W burzach wiatr będzie w porywach osiągał do 75 km/h" - przekazali synoptycy.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowite nagranie z Etny! Niepokojąca aktywność wulkanu [Wideo]

W niedzielę (5.06) ponownie powróci wyż znad Morza Północnego i będzie słonecznie oraz bez opadów na obszarze całego kraju. Zacznie także napływać cieplejsze powietrze - temperatura wzrośnie do 28 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, tylko nad morzem chłodniej, bo tam około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich.

IMGW prognozuje, że od poniedziałku do czwartku w pogodzie będzie dominowało zmienne zachmurzenie, z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. "Poniedziałek gorący na zachodzie kraju, tam temperatura wzrośnie do 30 st. C. Na pozostałym obszarze 20-25 st. C. Koniec okresu prognostycznego już nieco chłodniejszy z temperaturą od 18 do 25 stopni Celsjusza, nad morzem będzie około 16 stopni" - przekazał IMGW. Dodano, że wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h - zmieni on także swój kierunek na południowy, by potem znowu stać się zachodnim i północnym.

CZYTAJ: Te rośliny mogą zabić! Sprawdź, czy masz je w ogródku

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany