Pogodowy armagedon powraca do Polski. Burze, grad i nawet 30 mm deszczu!

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy armagedon powraca do Polski. Burze, grad i nawet 30 mm deszczu!

Pogodowy armagedon powraca do Polski. Burze, grad i nawet 30 mm deszczu! Eksperci IMGW zdradzają szczegóły

2022-06-03 12:58

Pogodowy armagedon już w weekend w Polsce? Prognoza IMGW, która opisuje najbliższe dni jest w tym przypadku bezlitosna. Zaatakują nas burze, grad i... bardzo wysokie temperatury. Taki klimat będzie z nami m.in. w sobotę (4.06.2022). Sprawdzamy najnowsze doniesienia ekspertów i prognozę pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody IMGW na nadchodzący weekend (3-5.06.2022) rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie mamy co liczyć na spokojne godziny. O ile jeszcze w piątek warunki atmosferyczne nie dadzą nam solidnie w kość, o tyle sobota to już zupełnie inna, o wiele gorsza historia. Załamanie pogody przyjdzie w nocy z 3 na 4 czerwca. Gdzie będzie najgorzej? Tego dowiadujemy się od ekspertów IMGW. - Na północy i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym zachodzie i południu oraz nad ranem w centrum, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie na Dolnym Śląsku do 20 mm - czytamy w prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Unikajmy zatem parkowania samochodów pod drzewami i zachowajmy szczególną ostrożność! Dalszy ciąg naszego materiału i prognozy na weekend znajdziecie pod quizem.

Przeczytaj koniecznie: Żółty pył zaatakował samochody w całej Polsce. Co to jest? Będziecie zaskoczeni!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Pogodowy armagedon powraca do Polski. Burze, grad i nawet 30 mm deszczu! [Prognoza 4.06.2022]

Sobota będzie jednym z najgorszych dni bieżącego tygodnia. Prognoza pogody na 4 czerwca jest bezlitosna. Już w nocy z piątku na sobotę, w czasie burz wiatr będzie wiał z prędkością nawet do 65 km/h, a w szczytowych partiach Sudetów porywy do 70 km/h. Jeszcze gorzej będzie w ciągu dnia. - Na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - do 20 mm, na południu kraju do 30 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW.

- Temperatura maksymalna od 20°C na Suwalszczyźnie do 26°C na Podkarpaciu, chłodniej na Górnym Śląsku w rejonach podgórskich i nad morzem, około 18°C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich, w czasie burz silniejszy, w porywach do 75 km/h - zdradzają eksperci IMGW w prognozie na sobotę (4.06.2022).

Prognoza pogody IMGW 3-5.06.2022. Co z resztą weekendu?

IMGW podaje, że w nocy z soboty na niedzielę (4-5.06.2022) z zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko początkowo na wschodzie kraju miejscami duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. - Gdzieniegdzie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6°C na Pomorzu do 13°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych, w czasie burz w porywach do 70 km/h - przestrzegają synoptycy.

W niedzielę nad Polską dominować będzie wyż znad północy kraju. Napłynie powietrze polarne morskie. Ciśnienie powoli będzie rosło. Na szczęście burze powinny się uspokoić, a w okolicach Zielonej Góry termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza! 

Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają