Synoptyk IMGW mówi o załamaniu pogody w Polsce! Burze to nie wszystko

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Synoptyk IMGW mówi o załamaniu pogody w Polsce! Burze to nie wszystko

Synoptyk IMGW mówi o załamaniu pogody w Polsce! Burze to nie wszystko

2022-06-02 6:31

Prognoza pogody dla Polski nie zostawia złudzeń - jeszcze w czwartek (2.06.2022) czekają nas trudne zjawiska meteo, w tym burze. Rano na zachodzie kraju nie powinno padać. Deszcz może spaść na wschodzie i północy. Wiatr słaby - powiedziała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk. Problem pojawi się ok. południa.

Potwierdzają się wcześniejsze, niezbyt optymistyczne prognozy na czwartek (2.06.2022). Według prognozy przekazanej PAP przez synoptyk IMGW-PiB Ilonę Bazyluk, w czwartkowe południe na północy kraju mogą pojawić się burze. - Porywy wiatru w tych burzach wyniosą do 65 km/h. Opady deszczu do 15 litrów wody na metr kwadratowy - wskazała ekspertka w rozmowie z Polską Agencją Prasową. - Po południu na zachodzie i w centrum powinno być pogodnie - dodała. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie się wahać od 14 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 20 st. Celsjusza w centrum i 23 stopni na południowym wschodzie.

Czytaj też: Huk grzmotów, niszczycielski grad. Burze nad Polską! Synoptycy ostrzegają [1.06.2022]

Prognoza pogody 2-3.06.2022. Ostrzeżenie IMGW dla kierowców

Wieczorem na krańcach północno-wschodnich opady deszczu będą zanikały i powinno się rozpogadzać. W całym kraju zachmurzenie małe, na wschodzie umiarkowane. Z kolei w nocy z czwartku na piątek (2-3.06.2022) widoczność będzie ograniczona i trzeba będzie zachować szczególną ostrożność.

- W nocy na północnym wschodzie mogą się pojawić mgły, które będą ograniczały widzialność do 30 metrów. Temperatura wyniesie 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, w centrum 8-9 st. Celsjusza. Najcieplej nad morzem - około 10 stopni. Wiatr słaby, zmienny w całym kraju - przekazała PAP synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

O ewentualnych utrudnieniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi będziemy was informować na bieżąco w serwisie pogoda.se.pl. Warto też śledzić lokalne oddziały "Super Expressu".

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany