Burze i deszcz, a do tego wichury do 90 km/h. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 2.10.2022]

i

Autor: FelixMittermeier / Pixabay.com Burze i deszcz, a do tego wichury do 90 km/h. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 2.10.2022]

Prognoza IMGW

Burze i deszcz, a do tego wichury do 90 km/h. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 2.10.2022]

2022-10-01 13:03

Pogoda na niedzielę (2.10.2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) niestety nie zapowiada się optymistycznie. Synoptycy mówią o chłodzie, burzach, deszczu i wichurach. Do tego w nocy w górach spadnie śnieg. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 2 października 2022 przeczytasz na se.pl.

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Islandią, Białorusią, Półwyspem Kolskim i Bałkanami wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie krańce wschodnie oraz południowa część kontynentu jest w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju głębokiego niżu znad Islandii. Na południowym wschodzie zaznacza swój wpływ pofalowany front atmosferyczny, związany z niżem znad Półwyspu Kolskiego. Pod koniec dnia, do granic zachodnich przybliży się front okluzji, związany z niżem nad Islandią. Jesteśmy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 2 października 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (2 października) zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe burze. Parasol i ciepły ubiór to zdecydowanie rzeczy, które będą nam potrzebne przy niedzielnym spacerze.

- Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na wschodzie kraju - podaje IMGW.

W niedzielę będzie chłodno, według prognoz synoptyków termometry wskażą maksymalnie 16°C.

- Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, w rejonach podgórskich Karpat około 9°C - czytamy na stronie IMGW.

Do tego wszystkiego należy dodać wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

- W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Bieszczadach początkowo do 70 km/h, a w Karpatach, na Wybrzeżu i w czasie burz do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z niedzieli na poniedziałek (2/3 października 2022)

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 października 2022) zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 6°C do 10°C, tylko na Wybrzeżu około 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

PKP wycięło kilkaset drzew przy ul. Makowskiej. Olszynka Grochowska straszy akacjowymi kikutami
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają