Burze i deszcz, a do tego wichury do 90 km/h. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 2.10.2022]

i

Autor: FelixMittermeier / Pixabay.com Burze i deszcz, a do tego wichury do 90 km/h. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 2.10.2022]

Prognoza IMGW

Burze i deszcz, a do tego wichury do 90 km/h. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 2.10.2022]

2022-10-01 13:03

Pogoda na niedzielę (2.10.2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) niestety nie zapowiada się optymistycznie. Synoptycy mówią o chłodzie, burzach, deszczu i wichurach. Do tego w nocy w górach spadnie śnieg. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 2 października 2022 przeczytasz na se.pl.

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Islandią, Białorusią, Półwyspem Kolskim i Bałkanami wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie krańce wschodnie oraz południowa część kontynentu jest w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju głębokiego niżu znad Islandii. Na południowym wschodzie zaznacza swój wpływ pofalowany front atmosferyczny, związany z niżem znad Półwyspu Kolskiego. Pod koniec dnia, do granic zachodnich przybliży się front okluzji, związany z niżem nad Islandią. Jesteśmy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 2 października 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (2 października) zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe burze. Parasol i ciepły ubiór to zdecydowanie rzeczy, które będą nam potrzebne przy niedzielnym spacerze.

- Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na wschodzie kraju - podaje IMGW.

W niedzielę będzie chłodno, według prognoz synoptyków termometry wskażą maksymalnie 16°C.

- Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, w rejonach podgórskich Karpat około 9°C - czytamy na stronie IMGW.

Do tego wszystkiego należy dodać wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

- W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Bieszczadach początkowo do 70 km/h, a w Karpatach, na Wybrzeżu i w czasie burz do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z niedzieli na poniedziałek (2/3 października 2022)

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 października 2022) zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 6°C do 10°C, tylko na Wybrzeżu około 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

PKP wycięło kilkaset drzew przy ul. Makowskiej. Olszynka Grochowska straszy akacjowymi kikutami
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają