Pogoda na październik 2022. Dynamiczne zmiany i szaleństwo za oknami. Sprawdź prognozę długoterminową

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogoda na październik 2022. Dynamiczne zmiany i szaleństwo za oknami. Sprawdź prognozę długoterminową

Październik ze zmienną pogodą

Pogoda na październik 2022. Dynamiczne zmiany i szaleństwo za oknami. Sprawdź prognozę długoterminową

2022-09-29 12:13

Pogoda na październik 2022 to temat, który coraz bardziej interesuje Polaków. Prognozy długoterminowe zwiastują sporą dynamikę i niestety również zintensyfikowanie nieprzyjemnych warunków atmosferycznych. Ciepłych dni będzie jak na lekarstwo, a burze i deszcze mogą się mieszać z pogodnym niebem.

Najnowsza prognoza pogody na 1 i 2 października jest typowo jesienna. Synoptycy IMGW przewidują warunki, do których zdążyliśmy się już w Polsce przyzwyczaić w końcówce września. - W sobotę na zachodzie jednostajne opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotnymi opadami deszczu. W niedzielę przelotne opady deszczu w całym kraju. Temperatura maksymalna od 13°C do 18°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni - czytamy na stronie Instytutu. A jak wygląda prognoza długoterminowa na kolejne dni? Niestety próżno szukać wielu powodów do optymizmu.

Pogoda długoterminowa na październik 2022

Październik to zazwyczaj pierwszy miesiąc, podczas którego lokalnie notowane są pierwsze opady śniegu. W tym roku biały puch pojawi się najpewniej jedynie w górach, ale są inne powody do zmartwień. Autorzy serwisu twojapogoda.pl donoszą, że pierwsza dekada października przyniesie nam dynamiczną i zmienną pogodę. Jednego dnia będzie padać, pojawią się burze, a następnego rozpogadzać się. Takie zmiany rzecz jasna niekorzystnie wpłyną na nasz organizm. Słoneczna aura będzie rzadkością, a wichury i przymrozki będą powodować utrudnienia komunikacyjne.

- Najświeższa prognoza CFS wskazuje, że październik ma być na przeważającym obszarze Polski miesiącem powyżej normy wieloletniej, jeśli chodzi o opady - przekazuje dziennikarz serwisu fanipogody.pl.

Wygląda na to, że w październiku najcieplej będzie na północy kraju, a na południowym wschodzie i na wschodzie wartości powinny się kształtować w zakresie normy wieloletniej. Prognoza długoterminowa ma charakter orientacyjny. Codziennie będziemy aktualizować pogodę i podawać, w jakich regionach można się spodziewać niebezpiecznych warunków atmosferycznych. 

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają