Nawet 20 mm deszczu i porywisty wiatr. To nie będzie przyjemny weekend!

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay Prognoza pogody na weekend, 1-2 października, przewiduje deszcze i porywiste podmuchy wiatru

Prognoza pogody na pierwszy weekend października

Nawet 30 mm deszczu i porywisty wiatr. To nie będzie przyjemny weekend!

2022-09-30 9:59

Ostatnie dni to w Polsce dużo deszczu i niskie temperatury, ale w weekend, 1-2 października, ma być jeszcze gorzej. Prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń - opadom i chłodowi będzie jeszcze towarzyszył porywisty, o ile to nie za delikatne słowo, wiatr. To nie wszystko, bo jak informuje IMGW, jeszcze w piątek, 30 września, lokalnie pojawią się burze.

Pesymistyczna prognoza pogody na weekend. W piątek lokalne burze

Deszcz, wiatr i dalszy ciąg niskich temperatur - tak w telegraficznym skrócie prezentuje się pogoda na weekend, 1-2 października. Podobnie wyglądała zresztą aura w ostatnich dniach, choć w sobotę i niedzielę musimy się przygotować na naprawdę mocne podmuchy wiatru. Zanim to jednak nastąpi, IMGW ostrzega, że w piątek, 30 września, na południu Podkarpacia mogą się pojawić burze. Również w południowo-wschodniej Polsce można się spodziewać największych opadów, który sięgną około 25-30 mm. Tylko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć znaczną prędkość, bo nawet 65 km/h.

Wiatr zaatakuje w weekend. Prognozy pogody mówią o silnych podmuchach

Jak informuje TwojaPogoda.pl, do deszczu i niskich temperatur dołączą w weekend, 1-2 października, mocne podmuchy wiatru, które mogą spotęgować uczucie chłodu. W porywach osiągną prędkość 50, a nad morzem - 60-70 km/h. W sobotę w całej Polsce należy się ponadto spodziewać dużego zachmurzenia i przelotnych opadów - w Bieszczadach może spaść do 30 mm deszczu. Na północnym wschodzie Polski będzie nie więcej niż 10 stopni, ale w pozostałych regionach już 15-17, a w porywach - 18 kresek. W niedzielę pojawi się więcej przejaśnień, ale deszczowa aura utrzyma się na wschodzie i północnym zachodzie kraju. Najchłodniej znowu w północno-wschodniej Polsce, bo tylko 12 stopi, natomiast w większości regionów można oczekiwać 13-15 kresek na termometrach. Najcieplej na zachodzie, gdzie może być ich 17.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Arnold Schwarzenegger zwiedził Auschwitz
Nasi Partnerzy polecają