Nawet 20 mm deszczu i porywisty wiatr. To nie będzie przyjemny weekend!

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay Prognoza pogody na weekend, 1-2 października, przewiduje deszcze i porywiste podmuchy wiatru

Prognoza pogody na pierwszy weekend października

Nawet 30 mm deszczu i porywisty wiatr. To nie będzie przyjemny weekend!

2022-09-30 9:59

Ostatnie dni to w Polsce dużo deszczu i niskie temperatury, ale w weekend, 1-2 października, ma być jeszcze gorzej. Prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń - opadom i chłodowi będzie jeszcze towarzyszył porywisty, o ile to nie za delikatne słowo, wiatr. To nie wszystko, bo jak informuje IMGW, jeszcze w piątek, 30 września, lokalnie pojawią się burze.

Pesymistyczna prognoza pogody na weekend. W piątek lokalne burze

Deszcz, wiatr i dalszy ciąg niskich temperatur - tak w telegraficznym skrócie prezentuje się pogoda na weekend, 1-2 października. Podobnie wyglądała zresztą aura w ostatnich dniach, choć w sobotę i niedzielę musimy się przygotować na naprawdę mocne podmuchy wiatru. Zanim to jednak nastąpi, IMGW ostrzega, że w piątek, 30 września, na południu Podkarpacia mogą się pojawić burze. Również w południowo-wschodniej Polsce można się spodziewać największych opadów, który sięgną około 25-30 mm. Tylko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć znaczną prędkość, bo nawet 65 km/h.

Wiatr zaatakuje w weekend. Prognozy pogody mówią o silnych podmuchach

Jak informuje TwojaPogoda.pl, do deszczu i niskich temperatur dołączą w weekend, 1-2 października, mocne podmuchy wiatru, które mogą spotęgować uczucie chłodu. W porywach osiągną prędkość 50, a nad morzem - 60-70 km/h. W sobotę w całej Polsce należy się ponadto spodziewać dużego zachmurzenia i przelotnych opadów - w Bieszczadach może spaść do 30 mm deszczu. Na północnym wschodzie Polski będzie nie więcej niż 10 stopni, ale w pozostałych regionach już 15-17, a w porywach - 18 kresek. W niedzielę pojawi się więcej przejaśnień, ale deszczowa aura utrzyma się na wschodzie i północnym zachodzie kraju. Najchłodniej znowu w północno-wschodniej Polsce, bo tylko 12 stopi, natomiast w większości regionów można oczekiwać 13-15 kresek na termometrach. Najcieplej na zachodzie, gdzie może być ich 17.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Arnold Schwarzenegger zwiedził Auschwitz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają