Czeka nas jeszcze złota polska jesień! Ekspert IMGW Grzegorz Walijewski wskazał datę

i

Autor: castleguard /pixabay.com Czeka nas jeszcze złota polska jesień! Ekspert IMGW Grzegorz Walijewski wskazał datę

Poprawa pogody

Czeka nas jeszcze złota polska jesień! Ekspert IMGW Grzegorz Walijewski wskazał datę

2022-10-01 8:41

Złota polska jesień ma spore grono fanów, natomiast deszcz i pochmurne, chłodne dni, które w ostatnim czasie są naszą codziennością, ma ich raczej zdecydowanie mniej. Jednak jak wskazuje ekspert IMGW Grzegorz Walijewski, doczekamy się złotej polskiej jesieni! Synoptyk wskazał datę.

Pogoda w Polsce w ostatnim czasie nas nie rozpieszcza. Od lata szybko przeszliśmy do deszczowych, chłodnych, pochmurnych dni. Czy jest jeszcze nadzieja na złotą polską jesień? Okazuje się, że tak! Jak podaje Polska Agencja Prasowa, po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego tygodnia, w środę (5 października 2022) możemy liczyć na znaczne ocieplenie. W Zielonej Górze słońce rozgrzeje termometry nawet do 24 st. C. - Od środy szykuje się napływ cieplejszego powietrza. Fala ta napłynie nad Polskę od południa – mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Poprawa pogody w Polsce. Gdzie będzie najcieplej?

Jak wskazuje IMGW, najcieplej będzie w województwach lubuskim i dolnośląskim, ale także w Wielkopolsce i na Pomorzu poświeci mocniej słońce. Synoptycy byli zdecydowani, co do swoich prognoz- Nasz wrocławski synoptyk dał w Zielonej Górze nawet 24 stopnie. W woj. wielkopolskim i pomorskim termometry mają pokazać w najcieplejszym momencie dnia 22 stopnie Celsjusza. Podobnej temperatury należy się spodziewać także w centrum kraju. Na zachodzie niestety trochę chłodniej, bo około 19 stopni – wskazuje Grzegorz Walijewski, cytowany przez PAP.

Apogeum złotej jesieni przypadnie na czwartek (6 października 2022). Utrzyma się ona przynajmniej do soboty (8 października 2022). - Synoptycy nie przewidują w tym okresie opadów, ani silnych wiatrów, więc możemy w końcu mówić o złotej polskiej jesieni - wyjaśnia ekspert. Ciepłe powietrze napływające z południa z pewnością sprawi, że ze Śnieżki zniknie wrześniowy śnieg. W czwartek spadło go 6 cm. - To wynik, którego nie odnotowano od 2002 r. – zwraca uwagę synoptyk IMGW.

Maksymalna grubość pokrywy śnieżnej we wrześniu na Śnieżce została zanotowana w 1972 r. Wówczas śniegu spadło aż 22 cm.

Łabędź Leonidas połknął haczyk
Sonda
Lubisz jesień?