Temperatury spadną poniżej 10 stopni?! Będziemy trząść się z zimna! Złowieszcze prognozy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Temperatury spadną poniżej 10 stopni?! Będziemy trząść się z zimna! Złowieszcze prognozy

Termometry oszaleją

Temperatury spadną poniżej 10 stopni?! Będziemy trząść się z zimna! Złowieszcze prognozy

2022-09-28 14:57

Prognoza pogody dla na końcówkę września i początek października dla Polski nie zachwyca i to mówiąc naprawdę delikatnie. Potwierdza się negatywny wpływ frontów atmosferycznych na pogodę, która zdominuje nasz kraj. Eksperci przewidują, że w niektórych regionach termometry nie dobiją nawet do 10 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najgorzej?

Już prognoza pogody na czwartek (29.09.2022 r.) nie dostarcza zbyt wielu powodów do optymizmu. W rejonach podgórskich będzie zaledwie 12 stopni Celsjusza, a dodatkowo miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Lubelszczyźnie może spaść nawet 15 mm deszczu. Na razie możemy zapomnieć o historycznych rekordach września i października, gdzie temperatury dochodziły do 29 stopni.

Pogoda w Polsce. Deszczowo i bardzo zimno

Im bliżej weekendu, tym pogoda... będzie się pogarszać. Synoptycy IMGW przekazują, że pod koniec tygodnia warunki atmosferyczne nie będą nas zachęcać do wychodzenia z domu.

- W sobotę i niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. W sobotę na zachodzie jednostajne opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotnymi opadami deszczu. W niedzielę przelotne opady deszczu w całym kraju - czytamy w prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do tego dochodzi przenikliwe zimno. Autorzy serwisu twojapogoda.pl donoszą, że w strefach opadów zobaczymy odnotujemy bardzo nieprzyjemne temperatury. - W strefach opadów będą bardzo niskie. W najcieplejszym momencie dnia nie przekroczą 10 stopni - czytamy w wyżej wymienionym serwisie.

Na dominujący chłód muszą się przygotować zwłaszcza mieszkańcy Suwałk, Białegostoku i terenów podgórskich. Pamiętajmy, że może jeszcze dojść do zmian w pogodzie. Prognozy będziemy regularnie aktualizować w naszym serwisie, ale już teraz warto sięgnąć po cieplejsze kurtki i płaszcze, bo przełom września i października na pewno nie przyniesie konkretnego ocieplenia. Ku pokrzepieniu serc proponujemy wam rozwiązanie naszego autorskiego quizu o ekstremalnych rekordach, odnotowanych w naszym kraju.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce
Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.