Temperatury spadną poniżej 10 stopni?! Będziemy trząść się z zimna! Złowieszcze prognozy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Temperatury spadną poniżej 10 stopni?! Będziemy trząść się z zimna! Złowieszcze prognozy

Termometry oszaleją

Temperatury spadną poniżej 10 stopni?! Będziemy trząść się z zimna! Złowieszcze prognozy

2022-09-28 14:57

Prognoza pogody dla na końcówkę września i początek października dla Polski nie zachwyca i to mówiąc naprawdę delikatnie. Potwierdza się negatywny wpływ frontów atmosferycznych na pogodę, która zdominuje nasz kraj. Eksperci przewidują, że w niektórych regionach termometry nie dobiją nawet do 10 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najgorzej?

Już prognoza pogody na czwartek (29.09.2022 r.) nie dostarcza zbyt wielu powodów do optymizmu. W rejonach podgórskich będzie zaledwie 12 stopni Celsjusza, a dodatkowo miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Lubelszczyźnie może spaść nawet 15 mm deszczu. Na razie możemy zapomnieć o historycznych rekordach września i października, gdzie temperatury dochodziły do 29 stopni.

Pogoda w Polsce. Deszczowo i bardzo zimno

Im bliżej weekendu, tym pogoda... będzie się pogarszać. Synoptycy IMGW przekazują, że pod koniec tygodnia warunki atmosferyczne nie będą nas zachęcać do wychodzenia z domu.

- W sobotę i niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. W sobotę na zachodzie jednostajne opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotnymi opadami deszczu. W niedzielę przelotne opady deszczu w całym kraju - czytamy w prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do tego dochodzi przenikliwe zimno. Autorzy serwisu twojapogoda.pl donoszą, że w strefach opadów zobaczymy odnotujemy bardzo nieprzyjemne temperatury. - W strefach opadów będą bardzo niskie. W najcieplejszym momencie dnia nie przekroczą 10 stopni - czytamy w wyżej wymienionym serwisie.

Na dominujący chłód muszą się przygotować zwłaszcza mieszkańcy Suwałk, Białegostoku i terenów podgórskich. Pamiętajmy, że może jeszcze dojść do zmian w pogodzie. Prognozy będziemy regularnie aktualizować w naszym serwisie, ale już teraz warto sięgnąć po cieplejsze kurtki i płaszcze, bo przełom września i października na pewno nie przyniesie konkretnego ocieplenia. Ku pokrzepieniu serc proponujemy wam rozwiązanie naszego autorskiego quizu o ekstremalnych rekordach, odnotowanych w naszym kraju.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają