Temperatury dobiją do 20 stopni! Eksperci przewidują poprawę pogody. Kiedy?

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Temperatury dobiją do 20 stopni! Eksperci przewidują poprawę pogody. Kiedy?

Dynamiczne zmiany

Temperatury dobiją do 20 stopni! Eksperci IMGW przewidują poprawę pogody. Kiedy?

2022-09-30 12:49

Na przełomie września i października Polacy notują dynamiczne zmiany w pogodzie. Przyjemne dni mieszają się z pochmurnymi, obfitującymi w opady deszczu. Poranki są zimne, a w ciągu dnia wcale nie jest dużo lepiej. Eksperci IMGW mają jednak dobre wieści. Już w przyszłym tygodniu pogoda się poprawi, a termometry pokażą przyjemne wartości. Oto najnowsza prognoza synoptyków.

Prognoza pogody IMGW na weekend (1-2.10.2022 r.) dla Polski zwiastuje opady deszczu, które z dużą siłą zaatakują na południowym wschodzie. W sobotę na Podkarpaciu może spaść nawet 20 mm deszczu. Jesień pokaże zatem swoje brzydkie oblicze. Termometry wskażą od 12 do 17 stopni Celsjusza, czyli wartości, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Polacy zdają sobie pytanie, czy jest szansa na przynajmniej delikatny powiew lata? 

Optymistyczna prognoza IMGW. Termometry pokażą 20 stopni!

W przyszłym tygodniu pogoda będzie się stopniowo poprawiać. O ile jeszcze pierwsze dni przyniosą sporo opadów deszczu, o tyle bliżej weekendu aura będzie nas pozytywnie zaskakiwać. 5 i 6 września zrobi się przyjemnie.

- Środa i czwartek według dzisiejszych prognoz przyniosą więcej słońca, nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 14°C, 16°C na wschodzie do 18°C, 20°C na zachodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i zachodni - czytamy w prognozie meteorologicznej IMGW, opublikowanej 29 września.

To koniec dobrych wieści, jakie mają dla nas eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Sytuacja hydrologiczna pod kątem suszy poprawia się. Aktualnie w Polsce obowiązuje 29 ostrzeżeń przed suszą hydrologiczną dla poszczególnych zlewni, a na 43 stacjach notowany jest przepływ poniżej wartości progowej SNQ. Jest to o 17 stacji mniej niż przed tygodniem - podają synoptycy. Z racji zapowiadanych, kolejnych opadów deszczu, nic nie wskazuje na nieprzyjemny zwrot akcji. Prognozy będziemy regularnie odświeżać w naszym serwisie.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają