Deszcz i chłód, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 1.10.2022]

i

Autor: Pexels / Pixabay.com Deszcz i chłód, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 1.10.2022]

Prognoza IMGW

Deszcz i chłód, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 1.10.2022]

2022-10-01 7:52

Pogoda na sobotę (1.10.2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź pochmurnego dnia, deszczu, a w nocy burz! Do tego miejscami może wiać porywisty wiatr. Temperatury mogą rozczarować, będzie chłodno. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 1 października 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW prawie cała Europa znajduje się w zasięgu rozległego niżu z głównym ośrodkiem położonym pomiędzy Islandią a Wielką Brytanią. Wyże obejmują jedynie krańce wschodnie i część zachodnią Półwyspu Iberyjskiego. Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, na południowym wschodzie przebiega strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie, nieco cieplejsze na południowym wschodzie.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 1.10.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (1 października 2022) pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W dzień na południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm.

- Stopniowy wzrost zachmurzenia również na zachodzie Polski i tu po południu od zachodu będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu. Nad resztą Polski zachmurzenie na ogół umiarkowane - podaje IMGW.

Temperatura 1 października 2022

Z informacji przekazanych przez ekspertów z IMGW wynika, że sobota będzie chłodnym dniem, termometry wskażą maksymalnie 17°C.

- Temperatura maksymalna od 12°C, 14°C na wschodzie do 15°C, 17°C na zachodzie, w górach i rejonach podgórskich od 9°C do 11°C - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych, w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (1/2 października 2022)

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę (1/2 października 2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna przeważnie od 8°C do 11°C, na Suwalszczyźnie i w obszarach podgórskich od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do około 55 km/h, zachodni, jedynie początkowo na wschodzie wiatr słaby, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

W Gorzowie posypały się mandaty dla pieszych i kierowców
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?