Deszcz i chłód, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 1.10.2022]

i

Autor: Pexels / Pixabay.com Deszcz i chłód, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 1.10.2022]

Prognoza IMGW

Deszcz i chłód, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 1.10.2022]

2022-10-01 7:52

Pogoda na sobotę (1.10.2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź pochmurnego dnia, deszczu, a w nocy burz! Do tego miejscami może wiać porywisty wiatr. Temperatury mogą rozczarować, będzie chłodno. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 1 października 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW prawie cała Europa znajduje się w zasięgu rozległego niżu z głównym ośrodkiem położonym pomiędzy Islandią a Wielką Brytanią. Wyże obejmują jedynie krańce wschodnie i część zachodnią Półwyspu Iberyjskiego. Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, na południowym wschodzie przebiega strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie, nieco cieplejsze na południowym wschodzie.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 1.10.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (1 października 2022) pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W dzień na południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm.

- Stopniowy wzrost zachmurzenia również na zachodzie Polski i tu po południu od zachodu będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu. Nad resztą Polski zachmurzenie na ogół umiarkowane - podaje IMGW.

Temperatura 1 października 2022

Z informacji przekazanych przez ekspertów z IMGW wynika, że sobota będzie chłodnym dniem, termometry wskażą maksymalnie 17°C.

- Temperatura maksymalna od 12°C, 14°C na wschodzie do 15°C, 17°C na zachodzie, w górach i rejonach podgórskich od 9°C do 11°C - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych, w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (1/2 października 2022)

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę (1/2 października 2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna przeważnie od 8°C do 11°C, na Suwalszczyźnie i w obszarach podgórskich od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do około 55 km/h, zachodni, jedynie początkowo na wschodzie wiatr słaby, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

W Gorzowie posypały się mandaty dla pieszych i kierowców
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają