Jesień

i

Autor: Pixabay Pogoda na wrzesień 2022. Kiedy do Polski przyjdzie ocieplenie?

Długoterminowa prognoza

Babie lato przyjdzie do Polski. Temperatury pójdą ostro w górę!

2022-09-15 12:00

Ostatnie dni przypominają nam o szybko zbliżającej się kalendarzowej jesieni. Jest chłodno, deszczowo i wietrznie. Wielu z nas czeka na ocieplenie i przyjemniejsze oblicze jesieni. Prognozy podpowiadają, kiedy możemy spodziewać się nadejścia babiego lata do Polski. Wiemy, kiedy temperatury pójdą ostro w górę! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda na wrzesień. Zrobi się cieplej. Przedtem zimno, deszcz i wiatr

Niestety, zanim babie lato przyjdzie do Polski, a jesień pokaże swoje piękne oblicze, nadal będziemy musieli mierzyć się z deszczem, wiatrem i chłodem, i to przez prawie 2 tygodnie. Tak przewidują długoterminowe prognozy. Zimno będzie też w nocy i poranku. Temperatury spadną poniżej 5 stopni, możliwe są też przymrozki. Popołudniami cieplej, ale szanse na to, że termometry pokażą wartości powyżej 15 stopni Celsjusza są niewielkie. Co więcej, dla niektórych regionów prognozowany jest deszcz. Podczas opadów temperatura spadnie nawet poniżej 10 "kresek" powyżej zera. Odczucie zimna będzie tym większe, że opadom mają też towarzyszyć porywiste wiatry. Warto w tych dniach szczególnie zadbać o zdrowie. Taka pogoda sprzyja osłabianiu naszego organizmu, który może się nie obronić przed infekcjami wirusowymi.

Cieplejszy początek kalendarzowej jesieni

Kiedy zatem pogoda poprawi się, a temperatury pójdą ostro w górę? Trzeba na to poczekać do końca września. Wtedy wróci piękna, słoneczna aura, z wysokimi temperaturami. Termometry pokażą ponad 20 stopni, a niebo będzie pogodne. Co więcej, prognozy długoterminowe mówią o utrzymaniu się babiego lata nawet przez pierwszą połowę października. Wygląda więc na to, że polska, złota jesień zostanie z nami na dłużej.

ZOBACZ KONIECZNIE: Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Źródło: TwojaPogoda.pl

Finałowy występ Sary James w "America's Got Talent"
Sonda
Lubisz jesień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany