Czy będzie kontrola temperatury w domach? Możemy być surowo karani, gdy zimą przekroczy 19 stopni!

i

Autor: Shutterstock

Koszmarny scenariusz!

Czy będzie kontrola temperatury w domach? Możemy być surowo karani, gdy zimą przekroczy 19 stopni!

2022-09-11 5:27

Komisja Europejska wpadła na pomysł, aby mieszkańcy krajów członkowskich zimą obniżyli temperaturę ogrzewania w swoich domach do 19 stopni. Przekroczenie tego stanu miałoby skutkować surową grzywną, a nawet więzieniem. O szczegółach w naszym materiale.

Jak podaje portal Twoja Pogoda, Komisja Europejska już nie tylko zachęca, ale wręcz zmusza kraje członkowskie do egzekwowania obniżenia temperatury w domach do 19 stopni w okresie zimowym. Wszystko po to, by zapobiec kryzysowi energetycznemu. "W ostatnim czasie zachęty zmieniły się w nakazy, a nawet groźby" - czytamy. Co, jeśli państwa nie ulegną naciskom? Jak czytamy, w takim przypadku planowane jest nałożenie dotkliwych sankcji.

Już wiadomo, że nowe przepisy dotyczące oszczędzania energii obowiązują w Hiszpanii - dotyczą obiektów użyteczności publicznej. Jak czytamy na łamach portalu wnp.pl, hiszpański rząd zobowiązał się do utrzymania w miejscach takich jak m.in. placówki handlowe, kulturalne, czy turystyczne maksymalnej temperatury w okresie zimowym do 19 stopni, a latem do minimalnej 27 stopni.

Inny pomysł ma Szwajcaria, której władze chcą zrzucić odpowiedzialność bezpośrednio na obywateli. Tym samym to właśnie mieszkańcy mają pilnować temperatury w swoich domach. W przeciwnym razie czekać ich będą surowe kary, w tym nawet 3 lata za kratkami.

Kryzys energetyczny daje się we znaki. Jeśli za przykładem Szwajcarii pójdą inne kraje, może uderzyć nas po kieszeniach ze zdwojoną siłą.

Sonda
Czy poradziłbyś sobie miesiąc bez prądu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany