Jesień

i

Autor: Pixabay Długoterminowa pogoda na październik 2022 - zdj. ilustracyjne.

Jaka pogoda jesienią?

Długoterminowa pogoda na październik 2022. Czeka nas złota polska jesień? Co mówią prognozy?

2022-09-08 11:41

Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że październik 2022 będzie miesiącem bardzo zmiennym, jeśli chodzi o aurę. Będzie nie tylko deszczowo i wietrznie, jak to bywa jesienią. Czeka nas też sporo przymrozków, znacznie więcej niż we wrześniu. Mogą też występować... burze. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Długoterminowa pogoda na październik 2022. Co mówią prognozy?

Według długoterminowych modeli pogodowych, średnia miesięczna temperatura w październiku 2022 kształtować się będzie w zakresie normy wieloletniej. Podobnie ma być z opadami. Nieco więcej deszczu może spaść w północnej części Polski. Na obszarach górskich i podgórskich możliwe są opady śniegu, co dziwić nie powinno, zważywszy, że w październiku 2022 będziemy mieć jesień. Pojawią się też przymrozki i będzie ich więcej niż we wrześniu.

Co jeszcze wiemy o pogodzie na październik 2022? - Orientacyjna prognoza modelu sezonowego CFS wskazuje, że w październiku czeka nas wyraźna dominacja pogody niżowej - czytamy na stronie fanipogody.pl. - Pogodę okresami kształtować będą stabilne antycyklony prowadzące do znacznej stabilizacji warunków pogodowych.

Czasami pojawią się układy niżowe znad południowej i południowo-wschodniej Europy, co przyniesie wilgotną pogodę. - Wygląda jednak na to, że decydujący wpływ na pogodę przez większość czasu będą mieć atlantyckie cyklony wraz ze strefami frontowymi. Mogą pojawić się burze na aktywnych frontach chłodnych i w tylnych częściach cyklonów - podaje portal fanipogody.pl.

Na razie wygląda więc na to, że pogoda w październiku 2022 może zmieniać się bardzo dynamicznie. Warto jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy nie są tak dokładne jak te z 2-3-dniowym wyprzedzeniem i wiele jeszcze w pogodzie może się zmienić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW. Jaka będzie zima 2022? To jest już jasne

Źródło: fanipogody.pl

Iga Świątek po awansie do półfinału US Open

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany