Afrykańskie upały w Polsce. Nawet 37 stopni w cieniu

i

Autor: Shutterstock Afrykańskie upały w Polsce. Nawet 37 stopni w cieniu.

Żar poleje się z nieba

Afrykańskie upały w Polsce. Nawet 37 stopni w cieniu. Padła konkretna data

2023-08-12 19:00

Kiedy wydawało się, że na upały będziemy musieli w Polsce czekać do kolejnego lata, wysokie temperatury wróciły do kraju. Z najnowszy prognoz wynika, że trwająca właśnie fala upałów może być najdłuższą podczas lata 2023. Już niedługo afrykański żar poleje się z nieba. Termometry mogą pokazać nawet 37 stopni Celsjusza w cieniu. Kiedy? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Fala upałów w Polsce. Nawet 37 stopni w cieniu. Kiedy będzie najgoręcej?

W sobotę (12 sierpnia) rozpoczęła się w Polsce fala upałów, która według najnowszych prognoz pogody, ma potrwać przynajmniej kilka dni. Oznaczać będzie to najdłuższy okres wysokich temperatur w tym roku, ponieważ tegoroczne lato w naszym kraju jak dotąd było kapryśne. Ostatnie dni to głównie deszcz, silny wiatr i niskie temperatury jak na wakacje. Na razie upalnie jest tylko w zachodniej części kraju. Tam termometry pokazały ponad 30 stopni Celsjusza. W niedzielę (13 sierpnia) - jak informuje portal twojapogoda.pl "upał rozleje się na południe, wschód i centrum". Od poniedziałku (14 sierpnia) gorąco będzie już w całej Polsce. Co więcej, temperatury będą tylko rosnąć. Najgoręcej ma być w czwartek (17 sierpnia), kiedy to termometry pokażą od 31 do 34 stopni, a miejscami do 35-36 stopni. - Najgoręcej będzie lokalnie na zachodzie i w centrum, nawet do 37 stopni w cieniu - informuje portal twojapogoda.pl. Czyżby zagrożone miały być rekordy temperatur? Może tak się stać w regionach, gdzie nie dotrą burze i deszcz, a niebo przez cały dzień będzie pogodne. Burze, silny wiatr, duża wilgotność powietrza lub zachmurzenie doprowadzi do obniżki temperatury. Stałego ochłodzenia należy spodziewać się dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Zwiastunem ochłodzenia będą gwałtowne burze.

Czy letnia pogoda zostanie z nami również we wrześniu? Więcej w artykule Pogoda na wrzesień zrekompensuje deszczowe lato. Te prognozy podnoszą na duchu

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Jak znosisz upały?
Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów