Zawieje śnieżne, mróz i jeszcze stanie się to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW dla Polski na 2.04.2022]

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Zawieje śnieżne, mróz i jeszcze stanie się to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW dla Polski na 2.04.2022]

Zawieje śnieżne, mróz i jeszcze stanie się to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW dla Polski na 2.04.2022]

2022-04-01 9:30

Pogoda na sobotę (2 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawia się okropnie. Niestety, wyczekiwana wiosna wciąż do nas nie przyjdzie, wróciła za to zima i rozgościła się na dobre. Meteorolodzy mówią o śniegu do 5 cm, porywistym wietrze i zawiejach śnieżnych. Na Podhalu mróz! Około -2°C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 2 kwietnia 2022 poniżej.

Zawieje śnieżne, mróz i jeszcze stanie się to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW dla Polski na 2.04.2022]

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę (2.04.2022) prognozowane są na południowym wschodzie i wschodzie kraju zachmurzenie całkowite i duże, miejscami opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i nad samym morzem przelotny deszcz ze śniegiem. Myśleliśmy, że zima odeszła na dobre, a ona da nam jeszcze w kość!

Zobacz też: Potężne śnieżyce w kwietniu?! "Bestia z południa" da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna? [PROGNOZA POGODY Kwiecień 2022]

- Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej przeważnie o 2 cm do 5 cm, jedynie w górach o 8 cm - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura w sobotę, 2 kwietnia 2022?

Według informacji synoptyków IMGW, termometry mogą nas rozczarować! Będzie zimno, a nawet mroźno.

- Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C w południowo-wschodniej połowie kraju i od 4°C do 7°C na pozostałym obszarze; chłodniej na Podhalu około -2°C - podają synoptycy.

Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 75 km/h, na pozostałym obszarze do 55 km/h, północny. W rejonach opadów śniegu wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

Warto przypomnieć, że do sobotniego ranka w większości regionów będą wciąż obowiązywały ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (2.04/3.04)

jak przekazują synoptycy IMGW,  nocy z soboty na niedzielę (2.04/3.04) zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i południowym wschodzie jeszcze duże z opadami śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm, a w Karpatach do 10 cm. Noc będzie bardzo zimna! Termometry wskażą ujemne temperatury. 

- Temperatura minimalna od -7°C do -3°C, jedynie nad morzem od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej początkowo w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych. W górach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Jasnowidz Jackowski z wizją na kwiecień 2022. Czy Rosja napadnie Polskę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany