Załamanie pogody. Z takiej prognozy ucieszą się tylko grzybiarze!

i

Autor: Shutterstock Załamanie pogody. Z takiej prognozy ucieszą się tylko grzybiarze!

Pogoda na koniec września

Załamanie pogody. Z takiej prognozy ucieszą się tylko grzybiarze!

2022-09-26 10:00

Weekend w Polsce upłynął pod znakiem słonecznej pogody. To już jednak przeszłość. Nastąpi załamanie pogody w naszym kraju. Pogodę w najbliższych dniach zdominują układy niskiego ciśnienia, a to oznacza, że będzie padać, miejscami bardzo obficie. Miłośnicy złotej polskiej jesieni będą niepocieszeni. Ucieszą się natomiast grzybiarze! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza na koniec września. Deszczowa pogoda w Polsce

Jak informuje portal twojapogoda.pl, "pogodę w Europie zdominują w najbliższych dniach układy niskiego ciśnienia". Co to oznacza? Deszczową aurę i miejscami obfite opady. Miłośnicy złotej polskiej jesieni mogą być niepocieszeni. Taka pogoda jest natomiast doskonałą informacją dla grzybiarzy. Warto też pamiętać, że deszcz złagodzi suszę. Które regiony mogą spodziewać się najwięcej deszczu? Szczegóły poniżej.

Nad Polską przechodzić będą liczne fronty atmosferyczne, co oznacza deszczową pogodę w naszym kraju i opady, które będą przechodzić o każdej porze. Wystąpią zarówno deszcze przelotne, jak i opady ciągłe. W wielu regionach spadnie sporo deszczu, ale nie wszędzie. Najwięcej deszczu spadnie we wschodniej części Polski, 10-20 mm. W zachodniej Polsce deszczu będzie 5-10 mm. Dla porównania norma opadów dla całego września to zazwyczaj 50-60 mm.

Gdzie na grzyby? Tego dowiesz się w artykule Gdzie na grzyby 2022? Sprawdzone lokalizacje znajdziesz na mapie grzybów online

Lewandowski GORZKO po meczu z Walią. Nie ma co świętować

Gdzie spadnie najwięcej deszczu?

Już w poniedziałek (26 września) deszcz spadnie niemal w całym kraju. Suchym wyjątkiem będzie północna Polska. Spadnie przeważnie od 1 do 5 mm deszczu. We wtorek (27 września) padać będzie już wszędzie, a najmocniej we wschodniej Polsce. Na Mazowszu może spaść może do 15 mm deszczu. W środę (28 września) sporo opadów w północnej połowie kraju. Tym razem najwięcej (5-15 mm) deszczu spadnie na Warmii, Mazurach i Podlasiu. W czwartek (29 września) deszczowo będzie na południu i wschodzie. - Sumy opadów sięgną od 5 do 10 mm - informuje twojapogoda.pl.

Niedługo będziemy zmieniać czas. Kiedy to nastąpi? Przeczytasz o tym w artykule Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatnia zmiana czasu?

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?