Burze, przelotne deszcze i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 26.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze, przelotne deszcze i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 26.09.2022]

IMGW zapowiada poniedziałek

Burze, przelotne deszcze i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 26.09.2022]

2022-09-26 6:12

Pogoda na poniedziałek (26.09.2022 r.) dla Polski, przekazana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie zachwyca. Pojawią się przelotne deszcze, możliwe są również burze. W górach zima ponownie da znać o sobie. Pogoda na dzisiaj to również zapowiedź typowo jesiennych temperatur.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że prawie całą Europę będzie obejmował rozległy niż z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki tego niżu, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu okluzji. Z południowego zachodu będzie napływać wilgotne powietrze polarne morskie, cieplejsze przed frontem, chłodniejsze za frontem. Co to oznacza w kontekście pogody na poniedziałek (26.09.2022)? Dalszy ciąg prognozy znajdziecie pod quizem o tematyce meteo. Zachęcamy do rozwiązywania. 

Czytaj też: Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Będzie padał śnieg? Eksperci nie mają dobrych wieści

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 26 września?

Na początku tygodnia jesień solidnie da się nam we znaki. Przydadzą się parasole i trzeba będzie uważać na drogach. Eksperci IMGW wskazują, gdzie będzie najgorzej.

- W Polsce w poniedziałek od godz. 6 do godz. 20 przewiduje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. W pasie od wschodniego Pomorza i Warmii po Górny Śląsk i Małopolskę możliwe słabe burze - czytamy w prognozie Instytutu.

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie taka będzie zima 2022 w Polsce?!

Jaka będzie temperatura 26.09.2022?

W temacie temperatur nie będzie znaczącego przełomu. Dominować będą wartości typowe dla jesiennej pory roku.

- Temperatura maksymalna od 14 st. C na Kaszubach do 18 st. C lokalnie w centrum kraju, na Pogórzu Karpackim około 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy - podaje IMGW.

Pogoda na dzisiaj. Noc z poniedziałku na wtorek 26/27.09.2022

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo lokalnie przelotne opady deszczu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, w centrum kraju lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C, w rejonach podgórskich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby, nad morzem i wysoko w górach okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Prognozy będziemy regularnie analizować w naszym serwisie. Warto też śledzić ostrzeżenia IMGW.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają