Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Będzie padał śnieg? Eksperci nie mają dobrych wieści [1.11.2022]

i

Autor: evaihnenfeldt/pixabay.com Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Będzie padał śnieg? Eksperci nie mają dobrych wieści [1.11.2022]

Pogoda na 1 listopada

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022: Śnieg, deszcz i co jeszcze?! Eksperci nie mają dobrych wieści [długoterminowa prognoza pogody 1.11.2022]

2022-10-19 13:46

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych 2022? Długoterminowa prognoza na 1 listopada 2022 mówi o śniegu! Co roku w Święto Zmarłych odwiedzamy groby naszych bliskich, sporo czasu spędzając na zewnątrz. Dlatego sprawdzamy prognozy pogody, analizując, co prognozują eksperci. Dlatego szczególnym niepokojem mogą napawać prognozy o deszczu i śniegu. Gdzie możemy się spodziewać opadów śniegu i na jaką pogodę na Wszystkich Świętych się przygotować? Szczegóły długoterminowej prognozy pogody na 1 listopada 2022 poniżej na se.pl.

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Spadnie śnieg?

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych, 1 listopada 2022? To pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy ten dzień zamierzają przeznaczyć na odwiedziny grobów najbliższych zmarłych. W związku z tym, że większość dnia (w 2022 roku Wszystkich Świętych wypada we wtorek) spędzamy na zewnątrz, sprawdzamy długoterminowe prognozy pogody i obserwujemy, jakie informacje o pogodzie na ten dzień przekazują synoptycy. Pogoda w listopadzie może być zaskakująca - można się spodziewać zarówno słońca, jak i deszczu, a nawet śniegu. Dlatego sprawdzamy, co więc mówią długoterminowe prognozy pogody na listopad 2022 i Wszystkich Świętych 2022.

Zobacz też: Słoneczna i mroźna zima okaże się przekleństwem! Ucierpią wszyscy. Złowieszcza prognoza eksperta: "Stężenie będzie bardzo wysokie, o ile nie rekordowe"

Pogoda na listopad 2022. Analiza IMGW

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju w listopadzie 2022 powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Nad morzem możliwa suma opadów powyżej normy.

Przeczytaj koniecznie: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW. Skąd wiadomo, jaka będzie zima 2022? Te dane nie kłamią

Śnieg na Wszystkich Świętych 2022. Długoterminowa prognoza pogody na 1 listopada

Z kolei, jak donosi portal fanipogody.pl z amerykańskiego modelu klimatu (CFS) wynika, że listopad 2022 przyniesie dominacje pogody niżowej, co oznacza dużą zmienność pogody - opadów deszczu oraz burz. Na portalu Accueweather pojawiła się już prognoza na dzień 1 listopada 2022 (wtorek). Według informacji tam podanych, w dzień Wszystkich Świętych pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W większości miast prognozowane są opady deszczu, a w niektórych nawet śniegu! Gdzie można się spodziewać takich opadów? Śnieg z deszczem prognozowany jest między innymi w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie czy Warszawie. 1 listopada 2022 temperatura oscylować będzie w granicach 6 do 9 st°C. Warto więc zadbać o ciepłe, nieprzemakalne ubranie, nakrycie głowy, a także parasol.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany