Polacy będą trząść się z zimna. W górach spadnie sporo śniegu! Oto najnowsza prognoza ekspertki IMGW

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Polacy będą trząść się z zimna. W górach spadnie sporo śniegu! Oto najnowsza prognoza ekspertki IMGW

Przydadzą się kurtki

Polacy będą trząść się z zimna. W górach spadnie sporo śniegu! Oto najnowsza prognoza ekspertki IMGW

2022-09-22 8:26

Najnowsza prognoza IMGW nie zostawia złudzeń - w czwartek w Polsce będzie zimno, a na południu kraju deszczowo. W Tatrach będzie padał śnieg - poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Prognoza IMGW na 22.09.2022

Najnowsza prognoza pogody na 22 września nie jest zbyt optymistyczna. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym zachodzie bez opadów. Najwięcej deszczu na południu i południowym wschodzie. Na wschodzie lokalnie mogą wystąpić burze. Rano mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. W Tatrach opady śniegu, którego może napadać 8 cm - przekazuje ekspertka IMGW Małgorzata Tomczuk. Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 16 na zachodzie Polski. W dolinach karpackich od 8 do 11 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Przydadzą się cieplejsze bluzy i kurtki.

Czytaj też: Czy będą białe święta w 2022 roku? Modele pogodowe IMGW rozwiewają wątpliwości

Prognoza pogody 22/23.09.2022. Noc z czwartku na piątek

W nocy pogodnie na zachodzie Polski, bez opadów. Na wschodzie przelotne opady deszczu. Lokalnie będą występowały gęste mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 7 na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie i 9 nad morzem. W dolinach górskich ok. 2-3 stopni, a lokalnie na Podhalu minus jeden. Ekspertka IMGW Małgorzata Tomczuk potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że od niedzieli pogoda się poprawi i ma być cieplej. Więcej na temat potencjalnego ocieplenia piszemy w tym materiale.

Eksperci twierdzą, że w najbliższy weekend odnotujemy tzw. babie lato i być może po raz ostatni w 2022 roku będziemy się cieszyć wyższymi temperaturami. Czy tak rzeczywiście będzie? Codzienne prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie. Tymczasem pod tekstem zamieszczamy ciekawy quiz pogodowy.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają