Paskudna pogoda w Polsce. Burze i mnóstwo deszczu to nie wszystko. Eksperta IMGW nie zostawia złudzeń

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Paskudna pogoda w Polsce. Burze i mnóstwo deszczu to nie wszystko. Eksperta IMGW nie zostawia złudzeń

Meteoalarm

Paskudna pogoda w Polsce. Burze i mnóstwo deszczu to nie wszystko. Ekspertka IMGW nie zostawia złudzeń

2022-09-16 8:28

Prognoza pogody ekspertki IMGW nie zostawia złudzeń, przed nami nieprzyjemne godziny. W piątek na północy i południu kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Nad morzem miejscami spodziewane są burze - poinformowała Polską Agencję Prasową dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Prognoza IMGW. Burze i deszcze atakują Polskę

Pogoda nie zachęca ostatnimi czasy do długich spacerów i nie należy się spodziewać przełomu. W piątek odnotujemy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i południu kraju pojawią się przez wielu niechciane przelotne opady deszczu. Nad morzem miejscami burze, gdzie prognozowana wysokość opadów ma wynosić do 15 mm. Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu, Suwalszczyźnie, nad morzem oraz w dolinach górskich, do 18 stopni na Dolnym Śląsku. Niestety na tym nie koniec problemów, wywołanych przez warunki atmosferyczne.

Czytaj też: Babie lato przyjdzie do Polski. Temperatury pójdą ostro w górę!

- Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na północy, Na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie w porywach do 65 km/h, nad morzem do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni - przekazuje synoptyczka IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami oraz silnym wiatrem w województwie pomorskim. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami dotyczy powiatów lęborskiego, puckiego, wejherowskiego i słupskiego oraz miasta Słupsk i obowiązuje od godz. 8 w piątek do godziny 8 w sobotę.

- W strefie nadmorskiej prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 85 km/h - podał w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody. Noc z gęstymi mgłami

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu lokalnie małe. Przelotne opady deszczu i burze pojawią na wybrzeżu. Nad ranem, na południu, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 11 na krańcach zachodnich. Cieplej miejscami na wybrzeżu około 13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty nad morzem do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają