Ostatni powiew lata w Polsce? Temperatury pójdą w górę. Sprawdź prognozę pogody

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Ostatni powiew lata w Polsce? Temperatury pójdą w górę. Sprawdź prognozę pogody

Optymistyczna prognoza

Ostatni powiew lata w Polsce? Temperatury pójdą w górę. Sprawdź prognozę pogody

2022-09-21 9:50

Prognoza pogody na końcówkę bieżącego tygodnia i początek przyszłego (24-27.09.2022 r.) wygląda optymistycznie, przynajmniej pod względem temperatur. Jest szansa na prawdopodobnie ostatni w tym roku powiew lata. Termometry pokażą 20 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najcieplej? Sprawdzamy w poniższym materiale.

Pogoda w Polsce. IMGW prognozuje ocieplenie

Ostatnie dni kalendarzowego lata przyniosły brzydką pogodę w Polsce. Za oknami dominowały deszcze i nieprzyjemny chłód. Na szczęście, jak podaje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), w najbliższych dniach jest szansa na delikatny, ale jednak powiew lata. Antycyklon Stefan ustąpi miejsca odczuwalnemu ociepleniu. - W niedzielę dużo słońca, zwłaszcza na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 15°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni - podają synoptycy Instytutu w prognozie na końcówkę bieżącego tygodnia. Dalszy ciąg prognozy pod quizem o tematyce meteo.

Warto wiedzieć: Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza długoterminowa IMGW. Gdzie będzie najcieplej?

W drugiej części weekendu na 20 stopni Celsjusza na termometrach mogą liczyć mieszkańcy Zielonej Góry, Opola, Wrocławia i okolic. Na początku przyszłego tygodnia będzie podobnie. Na zachodzie i południowym zachodzie Polski słońce częściej będzie wyglądać zza chmur i w tamtych rejonach jest realna szansa na przyjemny powiew lata, ostatni w 2022 roku. W całym kraju odnotujemy zdecydowanie mniej opadów deszczu niż na początku tygodnia, choć na wszelki wypadek warto mieć w pogotowiu parasol.

Zdecydowanie chłodniej będzie w województwach małopolskim i podkarpackim. Tam też pojawi się porywisty wiatr, który zmniejszy temperaturę odczuwalną. Na przełomie września i października kolejne ochłodzenie, więc jeśli chcemy skorzystać z ładnej pogody, to lepiej zrobić to w najbliższy weekend i to bardziej na zachodzie kraju. Warto też brać poprawkę na prognozy długoterminowe, które czasem różnią się od tych, podawanych z kilkunastogodzinnym wyprzedzeniem. Codzienne prognozy będziemy regularnie odświeżać na portalu pogoda.se.pl. 

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają