Przymrozek

i

Autor: Pixabay Do Polski zmierza wyż Stefan. Przyniesie spore ochłodzenie.

Pogoda na początek jesieni

Antycklon Stefan zmierza do Polski. Temperatury dadzą nam w kość!

2022-09-20 9:11

Na granicy Francji i Wielkiej Brytanii dochodzi do rozwoju wyżu Stefan, który z każdym dniem będzie przybierał na sile i już jako antycyklon - przesunie się w kierunku Polski. Niebawem dotrze do Polski i mocno odczujemy jego działanie, szczególnie jeśli chodzi o temperaturę. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogodę w Polsce ukształtuje antycyklon Stefan

Jak informuje portal fanipogody.pl, antycyklon Stefan przyniesie w Polsce przymrozki. Najzimniej będzie oczywiście na nizinach. Z kolei w górach temperatura może spadać poniżej zera na dłużej. Obecnie Stefan rozwija się na granicy Francji i Wielkiej Brytanii i z każdym kolejnym dniem będzie przybierał na sile. Ciśnienie w obrębie wyżu będzie rosło. Antycyklon Stefan będzie przesuwał będzie się w kierunku Europy Centralnej, w tym Polski. Do naszego kraju trafi pod koniec tygodnia. W nocy z czwartku na piątek (22/23 września) zrobi się bardzo zimno. W wielu miejscach Polski temperatury nad ranem spadną w okolice 2 stopni Celsjusza.

Przy gruncie pojawią się przymrozki. Równie zimno będzie w nocy z piątku na sobotę (23/24 września). Wtedy to przymrozki dotkną większość Polski, za wyjątkiem zachodnich krańców. Kto liczył na ciepło w pierwszy weekend kalendarzowej jesieni, będzie rozczarowany. Jedyna dobra informacja jest taka, że wyż Stefan oprócz chłodu przyniesie też więcej słonecznych chwil.

Czy to oznacza koniec nadziei na ciepłe dni w Polsce? Niekoniecznie, ponieważ na przełomie września i października temperatura w naszym kraju ma znacznie wzrosnąć. - Jeśli scenariusz ten potwierdzi się, to do kraju wrócą jeszcze temperatury w okolicach 20 stopni w dzień i ponad 10 nocami - czytamy na stronie fanipogody.pl. Za zmianę pogody odpowiadać będzie niż z południa, który oprócz ocieplenia, przyniesie do Polski także sporo opadów, silny wiatr, a nawet burze.

CZYTAJ TEŻ: Od kiedy sezon grzewczy 2022/2023? Włączanie kaloryferów we wrześniu napotyka duży opór. Wiemy, kto decyduje o tym, kiedy zaczną grzać!

High League - Artur Szpilka GORZKO po wygranej z Denisem!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają