Arktyczny podmuch uderzy w Europę. Temperatury najniższe od lat! Gdzie będzie najgorzej?

i

Autor: israelbest/cc0/Pixabay.com Największe chłody w Polsce i innych krajach Europy od wielu lat zapowiadane są na najbliższe dni września

Prognoza

Arktyczny podmuch uderzy w Europę. Temperatury najniższe od lat! Gdzie będzie najgorzej?

2022-09-19 11:52

Największe chłody w Polsce i innych krajach Europy zapowiadane są na najbliższe dni września. Wszystko przez to, że układy baryczne z różnych części kontynentu ściągają tutaj arktyczne powietrze, które dociera nawet nad Morze Śródziemne. Największych anomalii w związku z nagłym ochłodzeniem można się spodziewać w centralnej i właśnie południowej części Europy.

Arktyczny podmuch uderzy w Europę. Temperatury najniższe od lat! Gdzie będzie najgorzej?

Jest zimno, a będzie jeszcze zimniej - jak informuje TwojaPogoda.pl, w Polskę i inne kraje Europy uderzy w najbliższych dniach arktyczne powietrze. Sprowadzą je nad Stary Kontynent niż z zachodniej Rosji i wyż z Wysp Brytyjskich, czego namiastkę mogliśmy odczuć już w niedzielę, 18 września. Najniższe temperatury we wrześniu od wielu mają się zgodnie z prognozami pogody pojawić w centralnej i w południowej Europie. W Polsce w nocy i o poranku słupku rtęci nie pokażą więcej niż 5 stopni, a w dzień ma ich być 10-15. Lokalnie mogą również wystąpić przymrozki, przy gruncie sięgające poniżej zera. Odczuwalna temperatura może być jeszcze niższa, bo będą ją potęgować: 

Poprawy pogody w Polsce, za którą przyjdzie ocieplenie, można się spodziewać w weekend 24-25 września. Termometry mają pokazać blisko 20 stopni, a na niebie pojawią się rozpogodzenia. Tymczasem chłód dotrze również dalej na południe Europy. Na Bałkanach i we Włoszech, co nietypowe dla września, będzie poniżej 10 stopni w nocy.

Czytaj też: Taka będzie jesień 2022 w Polsce. Prognoza długoterminowa daje do myślenia

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Gdynia 2022
Nasi Partnerzy polecają