Deszcz

i

Autor: Pixabay

Fatalna prognoza

Początek tygodnia z deszczem i zimnem. Synoptyk IMGW nie ma wątpliwości

2022-09-18 19:55

- Poniedziałek będzie typowo jesienny. Pochmurno i deszczowo będzie w całym kraju - mówi synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Najbliższe dni nie zwiastują poprawy. Prognozy nie pozostawiają złudzeń. Przed nami zimny początek tygodnia. Kiedy będzie można liczyć na poprawę pogody? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Deszcz, chłód i burze. Prognoza pogody IMGW

W poniedziałek (19 września) będziemy mieli do czynienia z kontynuacją pogody ostatnich dni. Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW, do kraju napływa chłodne i wilgotne powietrze z północnego wschodu. Polska nadal znajduje się w zasięgu niżu, za sprawą którego do Polski napływają chłodniejsze i wilgotne masy powietrza z północnego wschodu.

- Poniedziałek będzie typowo jesienny. Pochmurno i deszczowo będzie w całym kraju. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południowego wschodu Polski, ale i tam wychodząc z domu trzeba pamiętać o zabraniu parasola - komentuje Dąbrowska. Na zachodzie i północy kraju prognozowane są burze, w których może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr w porywach będzie dochodził do 65 km/h.

To będzie zimny początek tygodnia. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 10 do 16 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich termometry wskażą maksymalnie około 7 stopni. - Wiatr zachodni i północny zachodni, miejscami będzie porywisty - powiedziała Dąbrowska.

Synoptycy IMGW spodziewają się niewielkiej poprawy pogody w drugiej połowie tygodnia. Od czwartku do soboty ma być mniej opadów i więcej słońca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda długoterminowa na październik 2022. Czy będzie jeszcze ciepło? Zobacz prognozy synoptyków

Szymon Hołownia: Rząd lata jak kurczak bez głowy

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany