Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatnia zmiana czasu?

i

Autor: pixabay.com/pasja1000 Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatnia zmiana czasu?

Przejście z czasu letniego na zimowy

Zmiana czasu na zimowy: październik 2022. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatnia zmiana czasu?

2022-10-20 13:03

Zmiana czasu na zimowy. Październik 2022 kojarzy się ze zmianą czasu. I słusznie! To właśnie jesienią przestawiamy wskazówki zegarków. Wkrótce przejdziemy z czasu letniego na czas zimowy. Kiedy będzie zmiana czasu? Czy to ostatnia zmiana czasu? Odpowiedzi na te oraz inne zagadnienia związane z przestawianiem czasu znajdziecie w naszym tekście.

Zmiana czasu na zimowy 2022

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2022 nadchodzi wielkimi krokami. Pogoda za oknem daje nam niemal codziennie do zrozumienia, że jesień rozgościła się na dobre. A skoro jest jesień i rozpoczął się już październik 2022, to również znak, że czeka nas przestawianie czasu. Kiedy jest zmiana czasu? Poniżej rozwiejemy Wasze wątpliwości na ten temat.

Kiedy jest zmiana czasu 2022?

Jak wiadomo, ze zmianą czasu mamy do czynienia dwa razy roku. W ostatni weekend marca zaczyna czas środkowoeuropejski letni. W ostatni weekend października natomiast jest on odwoływany i przechodzimy na czas środkowoeuropejski – wtedy właśnie zaczyna obowiązywać czas zimowy.

Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak już wspomnieliśmy, do zmiany czasu z letniego na zimowy dojdzie w nocy z soboty na niedzielę z 29 na 30 października 2022 roku.

Przestawianie czasu - październik 2022. O której godzinie?

Przejście na czas zimowy polega na przestawieniu wskazówek zegarów o godzinę do tyłu - z godziny 3 na godzinę 2.

Oczywiście, nie musi to nastąpić tylko w tym momencie. Zegarki można przestawić zarówno wieczorem, przed położeniem się spać, czy rano – po przebudzeniu.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Od wielu już lat trwa dyskusja, czy zmiana czasu jest potrzebna. Większość Polaków, ale także społeczeństw Unii Europejskiej, jest zdania, że należy ją zlikwidować. Parlament Europejski zatwierdził nawet plan zniesienia zmiany czasu od roku 2021, ale nie wszedł on w życie. Plany poniekąd pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa. Kiedy koniec zmiany czasu? Tego na razie nie wiadomo.

Ostatecznie w Polsce weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego, zmiana czasu będzie obowiązywała co najmniej do 2026 roku.

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?
Nasi Partnerzy polecają