Czy w październiku będzie ciepło? Zobacz prognozę długoterminową

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Jakie są prognozy?

Pogoda długoterminowa na październik 2022. Czy będzie jeszcze ciepło? Zobacz prognozy synoptyków

2022-09-17 11:05

Wrzesień rozczarowuje nas swoją aurą! Pogoda jest typowo jesienna. Sporo opadów, niższe temperatury, chmury i mało słońca - w takich warunkach każdy może zatęsknić za polską złotą jesienią. Być może ta nadejdzie już wkrótce. Pogoda długoterminowa na październik wskazują, że ciepło może jeszcze wrócić! Prognozy synoptyków nie pozostawiają złudzeń. Październik 2022 może być w pogodzie naprawdę przyjemny. Sprawdźcie szczegóły.

Pogoda długoterminowa na październik 2022. Jakie są prognozy?

Astronomiczna jesień rozpoczyna się 23 września. Mimo tego już od jakiegoś czasu aura w Polsce jest typowo jesienna. Mamy sporo opadów, niebo jest zachmurzone, temperatura nie rozpieszcza, a ciepłych chwil w słońcu jak na lekarstwo. Taka pogoda na pewno może wpływać negatywnie na nasz nastrój. Ale są i dobre wiadomości! Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że jeszcze w październiku możemy mieć prawdziwą polską złotą jesień! Jak informuje serwis dobrapogoda24.pl, amerykańska prognoza sezonowa jest bardzo korzystna dla Polski. - Występowanie niżów, czy też cyklonów w tej części Europy zawsze sprzyja adwekcji okresami ciepłego powietrza z południa w głąb Europy, w tym do Polski, zwłaszcza jeżeli jesteśmy pod wpływem lub na skraju wyżu znad wschodniej Europy. Temperatura może więc nas mile zaskoczyć - podaje serwis.

Czytaj także: Fatalne prognozy na weekend. Lepiej nie wychodzić z domu!

Niebiańskim samolotem lecą w poślubną podróż

Czy w październiku będzie jeszcze ciepło?

Jak podaje dobrapogoda24.pl, model CFSv2 przewiduje, że temperatura w naszym kraju będzie wyższa o 0,75-1,5 st. C. normy klimatycznej. - Norma średniej dobowej temperatury waha się w tym miesiącu, od 9,5 st. C. w Kołobrzegu przez 8,7 st. C. w Warszawie po 7,4 st. C. w Białymstoku - podaje serwis. Co ważne, również europejskie modele pokazują, że temperatura przekroczy normy o około 0,5-1 st. C. - Możemy więc oczekiwać w skali całego miesiąca przewagi dni cieplejszych nad chłodniejszymi, ale oczywiście będą także zdarzać się okresy z napływem powietrza sprzyjającego pojawieniu się przymrozków - dodają synoptycy.

Czytaj również: Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Pogoda na październik 2022. Czy spadnie śnieg?

Wiele osób obawia się nadejścia zimy. Nie tylko ze względu na chłód, ale także możliwie wysokie rachunki za ogrzewanie w tym roku. Dlatego też wiele osób zastanawia się, kiedy spadnie śnieg. Czy będzie to w październiku? Na razie prognozy na to nie wskazują. Eksperci IMGW przewidują, że biały puch z pewnością pojawi się w naszym kraju w grudniu. Tak naprawdę pierwszy śnieg... mamy już za sobą! Kilka dni temu spadł on w Tatrach.

Zobacz koniecznie: Babie lato przyjdzie do Polski. Temperatury pójdą ostro w górę!

Nasi Partnerzy polecają