Fatalne prognozy na weekend. Lepiej nie wychodzić z domu! IMGW podaje szczegóły

i

Autor: dexmac/cc0/Pixabay.com IMGW ostrzega przed pogodą na weekend, 17-18 września

Pogoda na sobotę i niedzielę

Fatalne prognozy na weekend. Lepiej nie wychodzić z domu! IMGW podaje szczegóły

2022-09-16 11:51

IMGW ostrzega przed pogodą na weekend, 17-18 września. Prognoza jest, delikatnie mówiąc, niezbyt optymistyczna. Bieżący tydzień przyniósł już do Polski porywiste wiatry, który nie osłabną ani w sobotę, ani w niedzielę. Do tego dojdą niestety opady deszczu, lokalnie - intensywne, a w górach może się nawet pojawić śnieg. To nie wszystko, bo temperatury również nie będą wysokie.

Fatalne prognozy na weekend. Lepiej nie wychodzić z domu! IMGW podaje szczegóły

Prognoza pogody na weekend, 17-18 września, może przerazić amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zgodnie z przewidywaniami IMGW będzie o to niezwykle trudno. Już kilka dni temu do Polski dotarły porywiste wiatry, które choć osiągną kulminację w piątek, 16 września, to w sobotę i nadzielę również będą nam doskwierać. Na północy kraju mogą osiągnąć 60 km/h na godzinę, a nad morzem nawet 85. Najgorsze, że po kilku względnie słonecznych dniach do Polski znowu zawitają opady deszczu, a w górach - deszczu ze śniegiem. Przez całą sobotę utrzyma się duże zachmurzenie, okresowo - umiarkowane. Ich prognozowana przez IMGW wysokość nie powinna przekroczyć 10 mm, ale na zachodzie, północy i w centrum kraju mogą się pojawić słabe burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 14 stopni w Małopolsce do do 17 na na Pogórzu Karpackim. W dolinach górskich jeszcze mniej, bo tylko 12-13 kresek. Jak wygląda prognoza pogody na niedzielę, 18 września?

Czytaj też: Burze i wichury do 85 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 16.09.2022]

- W niedzielę i poniedziałek dużo chmur, w wielu miejscach przelotny deszcz, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura od 11°C, 12°C na południowym wschodzie do 16°C, 17°C na północy, w dolinach górskich około 10°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni - informuje IMGW.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Małpiarnia w mieszkaniu w Bytomiu. 46-latka twierdzi, że legalna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany