Wyraźna zmiana w pogodzie. Burze i deszcze zaatakują w środku tygodnia [Prognoza IMGW na jutro, 27.07.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wyraźna zmiana w pogodzie. Burze i deszcze zaatakują w środku tygodnia [Prognoza IMGW na jutro, 27.07.2022]

Prognoza IMGW na środę

Wyraźna zmiana w pogodzie. Burze i deszcze zaatakują w środku tygodnia [Prognoza IMGW na dziś, 27.07.2022]

2022-07-27 6:54

Pogoda na dziś (środa, 27 lipca) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na spore zmiany w stosunku do początku tygodnia. Chmury częściej zakryją niebo, możliwe są przelotne deszcze i burze, a podczas tych ostatnich również silny wiatr. Sprawdzamy, gdzie 27.07.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza pogody IMGW na środę, 27 lipca.

IMGW informuje, że w środę (27.07.2022 r.) Europa północna i wschodnia będzie pod wpływem niżu z północnej Skandynawii, z którym będą związane fronty atmosferyczne. Na zachodzie i w centrum kontynentu rozbuduje się wyż z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Południe Europy pozostanie w strefie obniżonego ciśnienia. Nad zachodnią połową Polski rozbuduje się słaby klin wyżowy, a wschód i południe kraju pozostanie jeszcze w strefie chłodnego frontu, związanego z niżem znad Skandynawii. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie, a w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa. Co to oznacza w kontekście kolejnych godzin? Będzie zupełnie inaczej, niż jeszcze chociażby na początku bieżącego tygodnia. Najnowsza prognoza pogody na środę nie wszystkim przypadnie do gustu.

Czytaj też: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Jaka będzie dziś pogoda (środa, 27 lipca 2022)? Prognoza IMGW

W środę (27.07.2022) nie ma co liczyć na upały, a wręcz przeciwnie - niektórym mogą się przypomnieć warunki typowe dla wczesnej jesieni. Radzimy mieć w pogotowiu parasole, a gdzieniegdzie trzeba uważać na niebezpieczne zjawiska meteo.

- W środę na terenie kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe słabe burze - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na środę, 27 lipca.

Jaka będzie temperatura 27.07.2022? Pogoda na jutro

W środku tygodnia odpoczniemy od tropikalnych upałów. Meteorolodzy przestrzegają przed silnymi podmuchami wiatru, które mogą przynieść utrudnienia komunikacyjne. Jeśli chodzi o wartości na termometrach, to w tej kwestii nie powinniśmy narzekać.

- Temperatura maksymalna od 19 stopni, 20 stopni na północy i w rejonach podgórskich Karpat do 25 stopni na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wiatr okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h - podaje IMGW, cytowany przez PAP.

Pogoda na jutro IMGW. Noc ze środy na czwartek 27-28 lipca

W nocy ze środy na czwartek (27/28.07.2022 r.) będzie bezchmurnie lub też pojawi się zachmurzenie małe, tylko na krańcach północnych i wschodnich oraz w Karpatach umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem. Na wschodnim wybrzeżu i w rejonie Zalewu Wiślanego możliwe słabe burze.

- Temperatura minimalna od 9°C na Pomorzu i Podlasiu do 14°C na południu, południowym wschodzie i nad morzem. Chłodniej w kotlinach sudeckich, około 7°C, 8°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają