Wyraźna zmiana pogody! Prognoza IMGW na środę nie zostawia złudzeń [Pogoda 22.06.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wyraźna zmiana pogody! Prognoza IMGW na środę nie zostawia złudzeń [Pogoda 22.06.2022]

Wyraźna zmiana pogody w Polsce! Prognoza IMGW na dziś mówi wszystko [Pogoda 22.06.2022]

2022-06-22 7:21

Prognoza pogody na dziś (środa, 22 czerwca) przygotowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) daje powody do optymizmu. Wygląda na to, że przynajmniej na moment pogoda w Polsce pozwoli nam odetchnąć od burz i innych niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Pojawią się za to przelotne deszcze. Sprawdzimy, gdzie 22.06.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś, którą analizujemy na se.pl.

Pogoda na dziś (środa, 22.06.2022) poprawi humor wszystkim tym, którzy mieli dość burz i idących za nimi ostrych wichur. Najbliższe godziny będą zdecydowanie spokojniejsze - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami na północy oraz wschodzie przejściowo zachmurzenie duże i tam słabe przelotne opady deszczu - czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu. Parasole mogą się przydać w okolicach Lublina, Białegostoku i Rzeszowa. Dalszy ciąg prognozy pogody znajdziecie pod autorskim quizem dziennikarzy pogoda.se.pl.

Przeczytaj też: Piekielne rekordy temperatur w Europie! Będzie jeszcze goręcej

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody na dziś, 22.06.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 22 czerwca?

W środę (22 czerwca) odnotujemy zwyżkę temperatur niemal w całej Polsce. Odpuszczą nam ostre wichury, choć gdzieniegdzie dość silny wiatr może przynieść delikatne utrudnienia. Szczegóły analizujemy dzięki prognozie synoptycznej IMGW na kolejne godziny.

- Temperatura maksymalna od 19°C na północnym wschodzie, około 22°C w centrum do 27°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na wschodzie umiarkowany, na południowym wschodzie chwilami porywisty, zachodni i północno zachodni, jedynie na Dolnym Śląsku południowo-wschodni. W Bieszczadach początkowo porywy do 55 km/h - podają eksperci IMGW.

Pogoda na dziś 22.06.2022. Noc ze środy na czwartek

Noc ze środy na czwartek (22-23.06.2022) będzie zdecydowanie spokojniejsza od ostatnich. - Będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami na zachodzie umiarkowane. Miejscami na północy mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, jedynie miejscami nad morzem około 14°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają