Burze i upały

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy rollercoaster w Polsce powraca! Starcie ostrych upałów z burzami. To nie wszystko [Prognoza pogody]

Pogodowy rollercoaster w Polsce powraca! Starcie ostrych upałów z burzami. To nie wszystko [Prognoza pogody]

2022-06-21 10:08

Prognoza pogody na najbliższe dni dla Polski zwiastuje powrót tropikalnych upałów i nie tylko! Bardzo wysokie temperatury w naszym kraju to kwestia godzin. Potwierdzają to analizy pasjonatów i prognozy ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Zobaczcie, jak będzie wyglądać druga połowa bieżącego tygodnia.

Tropikalne upały w Polsce to nic nowego. Już w miniony weekend mierzyliśmy się z temperaturami na poziomie nawet 35-38 stopni. Niestety bardzo wysokie temperatury stoczyły bój z ostrymi burzami z gradem, a gdzieniegdzie także konkretnymi wichurami. Tymczasem jak podają autorzy serwisu twojapogoda.pl - powrót upałów nastąpi szybciej, niż wielu się wydaje. Potwierdziliśmy to również po analizie najnowszej prognozy IMGW. W piątek (24.06.2022) termometry wskażą powyżej 30 stopni. Gdzie będzie najgoręcej? Dalszy ciąg prognozy znajdziecie pod quizem o tematyce meteo.

Sprawdź też: Krajobraz po burzy. Kilkaset interwencji w całej Polsce! Najgorzej na Śląsku, w Opolskiem zerwany dach spadł na samochody

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Prognoza pogody. Upały powracają do Polski

Potwierdzają się doniesienia autorów serwisu twojapogoda.pl. Jeszcze przed weekendem termometry pokażą bardzo wysokie wartości. - W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C nad morzem do 31°C miejscami na zachodzie - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Niestety kolejne dni to powrót klimatu, z którym mierzyliśmy się w miniony weekend. Upały zmierzą się z burzami.

- W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze. Tylko na wschodzie dużo słońca i bez opadów. Temperatura od 26°C do 30°C, chłodniej na wschodzie 25°C, w Kotlinie Kłodzkiej 23°C, a nad morzem miejscami 22°C. W czasie burz wiatr porywisty - wyjaśniają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 24-26.06.2022. Burze i upały do końca weekendu?!

Zdaniem ekspertów IMGW i autorów serwisu twojapogoda.pl, w niedzielę (26.06.2022), czyli pod koniec weekendu zmierzymy się z upałami do 32 stopni Celsjusza. Najcieplej na południu i zachodzie, na pozostałych obszarach 26-29 stopni. - Na północy i miejscami na południu przelotne opady deszczu i możliwe burze. Wiatr w czasie burz porywisty - podają synoptycy IMGW w prognozie na bieżący tydzień.

Prognozy będziemy regularnie aktualizować w naszym serwisie. Tradycyjnie zalecamy sprawdzanie ostrzeżeń IMGW i zachowanie ostrożności w czasie upałów/burz.

Burza śnieżna w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany