Burze atakują, kilkaset interwencji w całej Polsce! Najgorzej na Śląsku, w Opolskiem zerwany dach spadł na samochody

i

Autor: eyeonicimages/cc0/Pixabay.com Już 400 razy interweniowali strażacy z całej Polski w poniedziałek, 20 czerwca, usuwając skutki burz

Burze atakują, kilkaset interwencji w całej Polsce! Najgorzej na Śląsku, w Opolskiem zerwany dach spadł na samochody

2022-06-20 18:53

Już 400 razy interweniowali strażacy z całej Polski w poniedziałek, 20 czerwca, usuwając skutki burz. Najwięcej działań było prowadzonych na Śląsku, gdzie mundurowi wyjeżdżali aż 116 razy. Burze dokonały też niemałych zniszczeń w województwie opolski, gdzie towarzyszący im wiatr zerwał dach z budynku jednorodzinnego, który spadł następnie na samochody.

Burze atakują, kilkaset interwencji w całej Polsce! Najgorzej na Śląsku, w Opolskiem zerwany dach spadł na samochody

Strażacy z całej Polski odebrali w poniedziałek, 20 czerwca, 400 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burz - to dane z godz. 17, który zamieścił na swoim profilu facebookowym Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodaje, najwięcej zdarzeń odnotowano w województwie śląskim - 116, opolskim - 86, wielkopolskim - 50, łódzkim - 38, dolnośląskim - 36 i mazowieckim - 35, a w wyniku działania burz na razie nikt nie odniósł obrażeń. Swoje statystyki dotyczące walki ze skutkami żywiołu opublikowała też Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - W wyniku burz, które przeszły w poniedziałek nad województwem opolskim, strażacy uczestniczyli do godz. 16 w 79 zdarzeniach - mówi PAP dyżurny KW PSP w Opolu. - Większość z nich dotyczyło połamanych drzew i gałęzi, poza tym odnotowano kilka zerwanych linii energetycznych - czytamy z kolei na profilach jednostki w mediach społecznościowych. Najpoważniejsze skutki spowodowała burza, która przeszła nad miejscowością Skrzypiec pod Prudnikiem. Towarzyszący jej silny wiatr zerwał z domu jednorodzinnego dach, który spadł na zaparkowane w pobliżu samochody - podaje PAP.

Czytaj też: Burze nad Polską 20.06.2022. Radar burz, zniszczenia i ostrzeżenia na poniedziałek [NA ŻYWO]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Boisz się burzy?
Ich mieszkania spłonęły w pożarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany