Burzowy klimat w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze i ulewne deszcze nie odpuszczają! We wtorek czeka nas jeszcze to [Pogoda 21.06.2022]

Burze i ulewne deszcze nie odpuszczają! We wtorek czeka nas jeszcze to [Pogoda 21.06.2022]

2022-06-21 7:06

Prognoza pogody na wtorek (21 czerwca) opracowana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) sugeruje jedynie delikatne uspokojenie się niebezpiecznych zjawisk meteo. Nadal zagrażają nam burze, deszcze i wichury. W tym materiale sprawdzamy, gdzie 21.06.2022 będzie najgorzej. Najnowsza pogoda na dziś przygotowuje nas na ciężki wtorek.

Pogoda na dziś (wtorek, 21.06.2022) nie wygląda zbyt dobrze. Po obfitującym w burze poniedziałku, meteorolodzy przestrzegają - kolejne godziny również przyniosą niebezpieczne zjawiska meteo. Zachód Polski będzie pod wpływem słabego wyżu znad Niemiec i Czech, pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu niżu znad Białorusi. Z północnego zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie, jedynie wschód kraju początkowo pozostanie w zasięgu powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Co to oznacza w praktyce? - We wtorek w ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane okresami duże. Przelotne opady deszczu, a w północno wschodniej połowie kraju możliwe burze i tam prognozowana wysokość opadu 10 mm do 15 mm, na Podlasiu do 25 mm - podają synoptycy IMGW. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o tematyce meteo.

Sprawdź koniecznie: Przesilenie letnie. Kiedy będzie najdłuższy dzień w roku 2022 i ile trwa?

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?

Prognoza pogody na 21 czerwca. Jaka będzie temperatura we wtorek, 21.06.2022?

Afrykańskie upały, które nawiedziły nasz kraj w miniony weekend to już przeszłość. We wtorek nawet nie zbliżymy się do granicy 30 stopni Celsjussza. Meteorolodzy IMGW ostrzegają przed silnym wiatrem, który może być wyjątkowo dokuczliwy, zwłaszcza w czasie burz.

- Temperatura maksymalna od 15 stopni na krańcach północno wschodnich, około 20 stopni w centrum, do 23 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany nad morzem dość silny porywisty w porywach do 55 km/h, w czasie burz w porywach 65 km/h do 70 km/h, północno zachodni - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na wtorek.

Pogoda na dziś 21.06.2022. Noc z wtorku na środę

Synoptycy IMGW podają, że w nocy z wtorku na środę (21/22.06.2022) zachmurzenie będzie małe, na północnym wschodzie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i tam początkowo możliwe burze. - W północnej połowie kraju możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m, lokalnie 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno zachodni - przestrzegają eksperci.

W tym trudnym pogodowo czasie zalecamy regularne odświeżanie komunikatów IMGW i dostosowywanie się do warunków, panujących za oknami. W czasie burz zachowajcie szczególną ostrożność. Informacje o ewentualnych utrudnieniach znajdziecie w naszym pogodowym serwisie i w lokalnych oddziałach "Super Expressu".

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany