Burza z piorunem

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wtorek z burzami i wichurami. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

Wtorek z burzami i wichurami. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

2022-06-20 20:13

Prognoza pogody na 21.06.2022 zwiastuje kolejne trudne godziny. - We wtorek spodziewamy się przelotnych opadów deszczu i burzy, które głównie wystąpią w centrum kraju i na wschodzie - powiedziała PAP synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Ekspertka dodała, że na przeważającym obszarze kraju opady deszczu wyniosą 10-15 mm, zaś lokalnie na Podlasiu 25 mm. To jednak nie wszystko. Szczegóły analizujemy na se.pl.

Zgodnie z prognozą pogody przygotowaną przez synoptyk IMGW Dorotę Pacochę, którą cytuje Polska Agencja Prasowa we wtorek (21.06.2022) rano na Pomorzu i obszarach podgórskich będzie dość chłodno. Tam termometry wskażą od 7 do 8 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze cieplej - od 9 do 14 stopni. Ekspertka IMGW IMGW prognozuje, że w ciągu dnia będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. W centrum kraju i na wschodzie spadnie przelotny deszcz i burze. - Opady deszczu do 10-15 mm, jedynie lokalnie na Podlasiu wyniosą 25 mm - wskazała Dorota Pacocha. Na tym jednak nie koniec, bo problemem będzie jeszcze porywisty wiatr.

Czytaj też: Burze z gradem i wiatr do 100 km/h to nie wszystko! Prognoza IMGW na najbliższe dni

Prognoza pogody 21.06.2022. Eksperta IMGW przestrzega

Synoptyk IMGW Dorota Pacocha, cytowana przez Polską Agencję Prasową dodała, że w rejonie Mazowsza i Lubelszczyzny pojawią się silniejsze porywy wiatru, które osiągną do 70 km/h. Ekspertka nie spodziewa się upałów.

- Temperatura maksymalna od 14-16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 24 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty - przekazała synoptyk IMGW. - Porywy wiatru w Tatrach mogą wynieść do 70 km/h - dodała.

Prognoza pogody 21-22.06.2022. Synoptycy IMGW o nocy z wtorku na środę

Prognoza synoptyczna IMGW zapowiada niespokojną noc z wtorku na środę (21-22.06.2022). Zachmurzenie małe, na północnym wschodzie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i tam początkowo możliwe burze. - W północnej połowie kraju możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m, lokalnie 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno zachodni - podsumowuje Instytut.

W najbliższych godzinach w sposób szczególny apelujemy o regularne sprawdzanie komunikatów meteo i zachowanie ostrożności w czasie burz. O ewentualnych utrudnieniach związanych z pogodą przeczytacie na pogoda.se.pl i w lokalnych oddziałach "Super Expressu".

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany