Totalna śnieżyca nadciąga do Polski! IMGW ostrzega. Sprawdź, gdzie w sobotę będzie najgorzej [Prognoza pogody 18.12.2021]

i

Autor: SHUTTERSTOCK Totalna śnieżyca nadciąga do Polski! IMGW ostrzega. Sprawdź, gdzie w sobotę będzie najgorzej [Prognoza pogody 18.12.2021]

Totalna śnieżyca nadciąga do Polski! IMGW ostrzega. Sprawdź, gdzie w sobotę będzie najgorzej [Prognoza pogody 18.12.2021]

2021-12-18 7:52

Prognoza pogody na sobotę, 18 grudnia. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informują, że nad Polskę nadciągają śnieżne chmury. Zgodnie z ich prognozami pogody w niektórych regionach kraju mają wystąpić bardzo intensywne opady śniegu. Gdzie 18.12.2021 sytuacja będzie najtrudniejsza? Przeczytaj najnowszą prognozę pogody IMGW i sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia pogodowe.

Do Polski nadciąga śnieżyca. IMGW ostrzega - prognoza pogody 18.12.2021

Meteorolodzy z IMGW za pośrednictwem swojej strony internetowej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadam i śniegu dla województw:

  • małopolskiego w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz i gorlickim;
  • śląskiego w powiatach: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała i żywieckim;
  • podkarpackiego w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, leskim i bieszczadzkim.

Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyka IMGW Mateusza Barczyka wynika, że w sobotę rano należy się spodziewać słabych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, które pojawią się na "w południowej części kraju i na wschodzie".

- Rano temperatura na wschodzie, południu oraz w centrum nie powinna przekroczyć zera st.C, 4 stopnie nad morzem - przekazał PAP Barczyk.

IMGW przewiduje, że w sobotnie południe temperatura powinna być dość wyrównana.

Sprawdź to: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?

- Od 2 stopni na południowym wschodzie do 5 na zachodzie, 3 stopnie w centrum. Najcieplej nad morzem do 6 stopni - podał synoptyk.

Pogoda, sobota 18 grudnia (18.12.2021)

Na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu należy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

- W sobotę wieczorem w całym kraju zawieje porywisty wiatr. Najmocniej na północnym wschodzie i wschodzie. Wieczorem temperatura będzie się wahać od 0 stopni na Podkarpaciu do 5 na zachodzie. W centrum 3 st. C - powiedział synoptyk IMGW.

Synoptyk IMGW prognozuje, że "w nocy temperatura minimalna na zachodzie może osiągnąć 5 st. C. Nieco chłodniej na południowym wschodzie 2 st.C, z kolei poniżej zera spadnie w rejonach podgórskich, gdzie sięgnie -3 stopnie".

Barczyk dodał też, że na obszarze całego kraju pojawią się lokalne słabe opady deszczu.

Zobacz także: Pierwszy dzień zimy. Kiedy wypada? Kiedy zaczyna się zima kalendarzowa i astronomiczna?

Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem