pogoda słońce radość jesień ciepło

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2) pogoda słońce radość jesień ciepło

Szokująca prognoza

Szokująca pogoda na jesień. Rekordowe pomiary zaskoczą nas wszystkich

2023-09-20 15:30

Wielu z nas zastanawia się, jaka będzie pogoda na początku jesieni 2023. Ostatnie dni to przeważnie piękna, niemal letnia aura z wysokimi temperaturami i wieloma chwilami ze słońcem. Zbliżający się początek kalendarzowej jesieni zwykle oznacza załamanie pogody, ochłodzenie i deszcz. Czy tak się stanie w najbliższych dniach? Szczegóły poniżej.

Pogoda na jesień 2023. Wysokie temperatury, pomiary mogą być rekordowe

Jaka będzie pogoda na początku jesieni 2023? Jak informuje portal twojapogoda.pl, na wschodzie Europy mamy wyż, zaś w zachodniej części kontynentu - niż. Co to oznacza dla pogody na przełomie września i października? Ze zwrotnikowych obszarów Afryki szerokim strumieniem napływać będzie powietrze, gwarantujące wysokie, niemal rekordowe temperatury jak na tę porę roku. Początek kalendarzowej jesieni 2023 ma być wręcz najcieplejszy w historii pomiarów.

W sobotę (23 września), w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, Polska podzielona będzie na ciepły wschód i chłodniejszy zachód. Na Podlasiu i Podkarpaciu termometry pokażą 24-26 stopni Celsjusza. Takimi temperaturami w Polsce cieszymy się latem, a co dopiero pod koniec września. Po weekendzie wysokie temperatury pojawią się już w całym kraju. Co więcej, będzie nie tylko ciepło, ale i pogodnie. Prognozy na koniec września zapowiadają lokalne rekordy temperatur w wielu regionach.

Prognozy pogody na październik również zapowiadają ciepło i polską, złotą jesień. Temperatura nadal momentami przekraczać będzie 25 stopni Celsjusza, ale tylko chwilami. Będzie też pogodnie i sucho.

Wiemy, co z pogodą jesienią. Jaka będzie zima? Więcej w artykule Nowa prognoza na zimę! Ekspert mówi, kiedy spadnie śnieg. Będzie go więcej niż w poprzednich latach

Źródło: TwojaPogoda.pl

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Ekspert: Putin jest zdenerwowany i wściekły