zima śnieg zawierucha mróz

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express Zima - zdj. ilustracyjne.

Atak zimy

W tym regionie jest już 20 stopni mrozu i śnieżyce. Sroga zima przyjdzie do Polski wcześniej?!

2023-09-19 12:29

W Polsce dopiero kończy się kalendarzowe lato, tymczasem w Rosji mamy już... zimę. Wrześniowy atak zimy nastąpił na Syberii. Temperatura spadła do minus 20 stopni, a na ulicach ma pojawić się prawie metrowa warstwa śniegu. Czyżby wrześniowy atak zimy w Rosji oznaczał, że mróz i śnieg szybciej zawita do naszego kraju? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Atak zimy w Rosji. Na Syberii prawie metr śniegu i tęgie mrozy

Z najnowszych prognoz wynika, że przed nami załamanie pogody w Polsce. Temperatura w najbliższych dniach spadnie, a aura będzie przypomina nam o początku kalendarzowej jesieni. Takiej pogody, nawet po załamaniu, życzyliby sobie mieszkańcy Syberii. W ostatnich dniach spadki temperatury i wzrost pokrywy śnieżnej miał miejsce chociażby w Norylsku, jednym z najzimniejszych i najbardziej depresyjnych miast na świecie. Norylsk położony jest 300 kilometrów na północ od koła polarnego, w północnej Rosji. Zima w tym miejscu przypomina koszmar. Ciemność, potężne zaspy i mróz sięgający 50 stopni to ponura codzienność mieszkańców. Jak przypomina portal twojapogoda.pl, Norylsk leży na szerokości geograficznej północnego krańca Skandynawii i środkowej Grenlandii.

W najzimniejszych regionach Syberii zima uderzyła już... w lipcu. Wtedy spadł tam pierwszy śnieg. Prognozy na najbliższe dni są jeszcze gorsze. Spadnie od 50 do 80 cm śniegu, a termometry pokażą 20 stopni poniżej zera. W tej części świata w najbliższych miesiącach pogoda będzie tylko gorsza. W październiku już w niemal połowie Rosji spadnie śnieg, a temperatura spadnie do 30 stopni poniżej zera. - W samym środku zimy w Jakucji spodziewamy się co najmniej minus 60 stopni - przypomina twojapogoda.pl.

Jaka może być zima w Polsce? Więcej w artykule Nowa prognoza na zimę! Ekspert mówi, kiedy spadnie śnieg. Będzie go więcej niż w poprzednich latach

Źródło: TwojaPogoda.pl

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Iga Świątek o relacjach z Aryną Sabalenką. Wywiad dla "Super Expressu"
Listen on Spreaker.