Koszmarna prognoza na weekend. Jesień w najgorszym wydaniu. Przygotujcie kurtki i parasole

i

Autor: Shutterstock

Jesień w najgorszym wydaniu

Koszmarna prognoza na weekend. Jesień w najgorszym wydaniu. Przygotujcie kurtki i parasole

2023-09-20 9:59

Prognoza pogody na najbliższy weekend (23-24 września) nie spodoba się tym, którzy liczyli na piękną, słoneczną aurę i polską, złotą jesień. Pogoda podzieli Polskę na pół. W wielu regionach ochłodzi się, a termometry pokażą zaledwie kilkanaście stopni. Opady deszczu i silny wiatr będą tylko potęgować uczucie chłodu. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza na weekend. W sobotę (23 września) pogoda podzieli Polskę. Ciepły wschód i zimny zachód

Jak informuje portal twojapogoda.pl, w najbliższy weekend (23-24 września) "dojdzie do starcia gorących i chłodnych mas powietrza". Efektem tego będzie potężne ochłodzenie, ulewne deszcze, a także burze. Pogoda podzieli Polskę na pół. We wschodnich regionach kraju nadal będzie czuć lato. Termometry na Podlasiu, Mazowszu, Małopolsce czy Podkarpaciu pokażą 24-27 stopni Celsjusza. Z kolei mieszkańcy zachodnich województw poczują już jesień, i to w najgorszym wydaniu - z deszczem i drastycznymi spadkami temperatury. Na Pomorzu, Wielkopolsce czy Dolnym Śląsku termometry pokażą zaledwie kilkanaście stopni. Tam, oraz na południowym wschodzie kraju spaść może nawet 20-30 mm deszczu. Możliwe będą lokalne podtopienia. Opadom towarzyszyć mogą burze, grad i silny wiatr.

Prognoza na weekend. Niedziela (24 września) chłodna i deszczowa w całym kraju

Niedziela (24 września) chłodna i deszczowa będzie już w całym kraju. Na termometrach od zaledwie 14 stopni w górach do 20 stopni Celsjusza w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Nadal będzie padać, ale już nie tak obficie jak w sobotę. Przy deszczu i wietrze odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa.

Dobre wiadomości są takie, że po weekendzie wróci do nas piękna i słoneczna pogoda. Widać to chociażby w prognoza numerycznie od ECMWF, zaprezentowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

CZYTAJ TEŻ: W tym regionie jest już 20 stopni mrozu i śnieżyce. Sroga zima przyjdzie do Polski wcześniej?!

Źródło: TwojaPogoda.pl / IMGW

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
dr Górka-Winter: Jeżeli Ukraina nie wygra, Rosja zdemoluje porządek na świecie | SUPER RING