Pogoda popada w totalne skrajności! Tego w Polsce jeszcze nie było

i

Autor: SHUTTERSTOCK Starcie słonecznej wiosny z... przymrozkami! Synoptyk IMGW o pogodowym szaleństwie

Ale numer!

Starcie słonecznej wiosny z... przymrozkami! Synoptyk IMGW o pogodowym szaleństwie

2023-04-20 9:40

Pogoda lubi nas zaskakiwać, ale w kwietniu wszystko potrafi się zmienić właściwie z dnia na dzień. Prognozy na czwartek (20 kwietnia 2023 r.) są lepsze od tych z początku tygodnia, lecz znajdziemy w nich również informacje o... możliwych przymrozkach! Szczegóły omawia ekspertka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Prognoza pogody na czwartek poprawiła humor Polakom. Potwierdzają się doniesienia, które publikowaliśmy na łamach "Super Expressu". Nie oznacza to jednak, że uwolniliśmy się od nieprzyjemnych zjawisk atmosferycznych. Z biegiem dnia powinno się przejaśniać, zwłaszcza na północnym wschodzie. Tam zachmurzenie umiarkowane i nie powinno padać. Natomiast na pozostałym obszarze możliwe są jeszcze przelotne opady deszczu - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Pogoda w Polsce. Temperatury w górę!

Synoptyczka dodaje, że w czwartek będzie cieplej niż w ostatnich dniach. Zaznacza, że najcieplejszym obszarem jeszcze pozostanie północny wschód w tym Podlasie. Tam termometry pokażą 16-18 stopni, ale również na południowym zachodzie i miejscami w centrum kraju zaczną się pojawiać temperatury na poziomie 16 stopni Celsjusza. - Najchłodniej będzie na Wybrzeżu, tam w rejonie Półwyspu Helskiego i Łeby ok. 10 stopni Celsjusza - wskazuje ekspertka IMGW.

Gdzieniegdzie problemem będzie silniejszy wiatr, który obniży temperatury odczuwalne. Na północy będzie określany jako porywisty. Te porywy nie będą przekraczać 55 km/h. tylko w górach powieje nieco silniej, do 60 km/h.

Ciepła wiosna, ale również... przymrozki. Prognoza ekspertki IMGW

W nocy z czwartku na piątek spodziewane jest zachmurzenie małe - ma być wręcz bezchmurnie niemal w całym kraju. Jedynie na południowym wschodzie chmur będzie więcej i tam może jeszcze chwilami popadać przelotny deszcz. - Na Pomorzu i w kotlinach sudeckich utworzy się mgła ograniczająca widzialność do ok. 300 m - przestrzega Grażyna Dąbrowska, cytowana przez PAP.

Ekspertka przeprowadziła szczegółową analizę, która może wielu zaskoczyć. Najchłodniejsza noc zapowiada się w rejonach podgórskich Karpat, na Suwalszczyźnie i miejscami na Pomorzu, gdzie tego bezchmurnego nieba będzie najwięcej. Tam temperatura minimalna wyniesie 1 stopień Celsjusza. - Na Pomorzu i Suwalszczyźnie, jak podkreśliła synoptyk IMGW, mogą też wystąpić przygruntowe przymrozki. Tam temperatura przy gruncie może spaść do minus 2 stopni - podaje Polska Agencja Prasowa.

- W piątek już w całym kraju nie powinno padać, ma być sporo słońca i ciepło, z temperaturą do 18 stopni Celsjusza. W weekend do Polski ma napłynąć ciepłe powietrze z południa i z południowego zachodu i powinno się zrobić jeszcze cieplej. Jest szansa na 20 stopni Celsjusza - podsumowuje ekspertka IMGW. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają