Takiego upału jeszcze nie było! Pogoda zszokowała turystów w Azji

i

Autor: Shutterstock O takich upałach możemy tylko pomarzyć, chyba że wybierzemy się już teraz do południowej lub południowo-wschodniej Azji

Jest gorąco!

Takiego upału jeszcze nie było! Pogoda zszokowała turystów w Azji

2023-04-19 12:05

O takich upałach możemy tylko pomarzyć, chyba że wybierzemy się już teraz do południowej lub południowo-wschodniej Azji. Mimo że jest dopiero kwiecień, już teraz są tam notowane rekordy temperatur, które mogą być zagrożeniem nie tylko dla turystów, ale i lokalnych mieszkańców. W niektórych regionach słupki rtęci pokazały grubo ponad 40 stopni w cieniu.

Takiego upału jeszcze nie było. Rekordy temperatur w Azji

Kto wybrał się w kwietniu do południowej lub południowo-wschodniej Azji, może tego bardzo żałować, bo w tym regionie kontynentu notowane są bardzo wysokie, wręcz rekordowe temperatury. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, 18 kwietnia w mieście Kumarkhali odnotowano przeszło 51 stopni w cieniu, z kolei w 9 innych innych miejscach w Mjanmie i Indiach słupki rtęci wskazały od 43.4 do 45.2 kresek - takie temperatury są już poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia, co nie dotyczy tylko nie nawykłych do upałów turystów, ale również lokalnych mieszkańców. Gorąco, choć oczywiście nie w takiej skali, dotarło również do południowo-zachodniej Europy. Co ciekawe, ciepłe powietrze znad Półwyspu Iberyjskiego, gdzie maksymalna temperatura sięga już 33 stopni, dotrze w najbliższym czasie również do Polski, co odczujemy od czwartku, 20 kwietnia, do początku przyszłego tygodnia włącznie, choć jeszcze w nocy ze środy na czwartek zapowiadane są przymrozki.

Sonda
Czy lubisz upały?
Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy przy bydgoskim Torbydzie