Nadchodzi wiosna, na którą wszyscy czekali. Ponad 20 stopni na termometrach. Jest data

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nadchodzi wiosna, na którą wszyscy czekali. Ponad 20 stopni na termometrach. Jest data

Wreszczie!

Nadchodzi wiosna, na którą wszyscy czekali. Ponad 20 stopni na termometrach. Jest data

2023-04-19 9:52

Chłodny początek kwietnia, połowa miesiąca w towarzystwie opadów i burz, ale w końcu przyjdzie pogodowy przełom! Eksperci nie mają wątpliwości, do Polski zmierza wiosna z prawdziwego zdarzenia. Termometry pokażą powyżej 20 stopni. Specjaliści od warunków atmosferycznych wskazują konkretne daty.

Pochmurna, deszczowa i gdzieniegdzie również burzowa - taka aura towarzyszy Polakom po świętach Wielkanocy. Pasjonaci z serwisu fanipogody.pl podkreślają, że mierzymy się ze zgniłym obliczem wiosny. Gęste mgły, deszcze ze śniegiem i inne niepożądane zjawiska meteo opanowały nasz w kraj w środku tygodnia. Kiedy pogoda wreszcie ulegnie poprawie? To pytanie wciąż zadają sobie ci, którzy chcieliby się zrelaksować podczas spaceru lub wyjechać na fajną wycieczkę. Redakcja "Super Expressu" ma dla nich dobre wieści.

Wiosna z prawdziwego zdarzenia i ponad 20 stopni na termometrach. Są daty

Jeszcze w środę, w naszym kraju dominować będą jednocyfrowe temperatury. - Sytuacja w pogodzie nad Polską zacznie zmieniać się od czwartku. Na północy Europy rozbuduje się dość silny wyż - wskazują autorzy serwisu fanipogody.pl. Bliżej weekendu odczujemy wyraźną poprawę. Cierpliwi wreszcie zostaną nagrodzeni, a w ostatniej dekadzie kwietnia będziemy mówić nawet o przedsmaku lata! Już w piątek termometry pokażą 18 stopni, a kilkadziesiąt godzin później złamana zostanie bardzo przyjemna bariera. - Lokalnie na zachodzie kraju termometry w niedzielę pokazywać mogą nawet do 22 stopni Celsjusza - czytamy na stronie fanipogody.pl.

W weekend opady deszczu wezmą sobie wolne, a jeśli wystąpią, to będzie ich zdecydowanie mniej niż w połowie kwietnia. Prognozy mogą się jeszcze zmienić, ale wydaje się, że zwrotu akcji o 180 stopni nie uświadczymy. Analizy meteorologów będziemy codziennie aktualizować w pogodowym oddziale "Super Expressu".

Sonda
Czy czekasz na ciepłą wiosnę 2023?
Atak wiosny w Szczecinie. W grudniu kwitną drzewa!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają