Sobota pogodna, ale może spaść śnieg. Co mówią prognozy? [Pogoda IMGW 15.01.2022]

2022-01-14 13:55

Pogoda na sobotę (15 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pogodnym dniu, jednak na wschodzie Polski możliwe są opady śniegu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę poniżej.

Jak informuje IMGW, wschodnia oraz częściowo północna i centralna Europa jest w zasięgu głębokich niżów znad Morza Barentsa i zachodniej Rosji oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje wyż z centrami na Wielką Brytanią i Niemcami. Polska jest pod wpływem niżu znad Rosji, od północy kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarna morska masa powietrza.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 15.01.2022?

Według analiz synoptyków z IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) w sobotę (15.01.2022) na ogół pogodnie i bez opadów, tylko na wschodnich krańcach kraju możliwe słabe opady śniegu.

- Temperatura maksymalna od 1 do 3 st., nieco cieplej na Helu: około 4 st., a w rejonach podgórskich około 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni – czytamy na stronie IMGW.

Noc z soboty na niedzielę (15.01/16.01). Prognoza IMGW dla Polski

 Jak wynika z informacji ekspertów z IMGW, w nocy z soboty na niedzielę w zachodniej części kraju i na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowane. Na południowo-wschodnich krańcach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C na południu do 2°C na wybrzeżu; na Podhalu spadki do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu Wschodnim i Zamojszczyźnie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Polecamy: Szok! 42 stopnie w styczniu! Termometry oszalały? Do Polski nadciąga fala ciepła

Zima wróciła w Bieszczady
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE