Sobota pogodna, ale może spaść śnieg. Co mówią prognozy? [Pogoda IMGW 15.01.2022]

2022-01-14 13:55

Pogoda na sobotę (15 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pogodnym dniu, jednak na wschodzie Polski możliwe są opady śniegu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę poniżej.

Jak informuje IMGW, wschodnia oraz częściowo północna i centralna Europa jest w zasięgu głębokich niżów znad Morza Barentsa i zachodniej Rosji oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje wyż z centrami na Wielką Brytanią i Niemcami. Polska jest pod wpływem niżu znad Rosji, od północy kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarna morska masa powietrza.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 15.01.2022?

Według analiz synoptyków z IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) w sobotę (15.01.2022) na ogół pogodnie i bez opadów, tylko na wschodnich krańcach kraju możliwe słabe opady śniegu.

- Temperatura maksymalna od 1 do 3 st., nieco cieplej na Helu: około 4 st., a w rejonach podgórskich około 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni – czytamy na stronie IMGW.

Noc z soboty na niedzielę (15.01/16.01). Prognoza IMGW dla Polski

 Jak wynika z informacji ekspertów z IMGW, w nocy z soboty na niedzielę w zachodniej części kraju i na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowane. Na południowo-wschodnich krańcach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C na południu do 2°C na wybrzeżu; na Podhalu spadki do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu Wschodnim i Zamojszczyźnie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Polecamy: Szok! 42 stopnie w styczniu! Termometry oszalały? Do Polski nadciąga fala ciepła

Zima wróciła w Bieszczady
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany