Szok! 42 stopnie w styczniu! Termometry oszalały? Do Polski nadciąga fala ciepła

i

Autor: SHUTTERSTOCK Szok! 42 stopnie w styczniu! Termometry oszalały? Do Polski nadciąga fala ciepła

Szok! 42 stopnie w styczniu! Termometry oszalały? Do Polski nadciąga fala ciepła

2022-01-12 11:55

Pogoda w styczniu nie rozpieszcza ani tych, którzy z utęsknieniem wypatrują śniegu, ani tych, którzy nie lubią szczypiącego w uszy i nos mrozu. Jednak są miejsca na mapie wiata, gdzie termometry wskazywały nawet 42 stopnie Celsjusza! Dla wszystkich tych, którzy czekają na wiosenną aurę mamy dobre wiadomości. Do Polski nadciąga fala ciepła. Przeczytaj najnowszą prognozę pogody.

Prognozy pogody na styczeń są zazwyczaj, rok do roku, bardzo podobne. Choć od kilku lat śnieg towarzyszy nam w styczniu raczej okazjonalnie, to temperatury utrzymują się na minusie. Jak wielkie musiało być zaskoczenie meteorologów i mieszkańców Meksyku, którzy na termometrach zaobserwowali 107 stopni Fahrenheita. "- Daje to w przeliczeniu 41.7 stopni Celsjusza - zauważa portal fanipogody.pl. Najcieplej było w miejscowości Tapachula. Tam słupki rtęci sięgały nawet do 37 stopni Celsjusza. A jaka temperatura jest w Stanach Zjednoczonych? Zgodnie z informacjami przekazanymi przez fanipogody.pl jest tam na ogół chłodno. Panują tam warunki zimowe. Jednak na południowych krańcach Teksasu temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza.

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Jackowski przepowiada grozę! Wspomniał o wojnie, Rosji i Europie. Będzie niebezpiecznie?

Szok! 42 stopnie w styczniu! Termometry oszalały? Do Polski nadciąga fala ciepła

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach stycznia w Polsce?

Od środy (12.01.2022) nad Europę nadciągną ciepłe masy powietrza.

- Z każdą godziną napływać zaczną one w kierunkach południowych przynosząc ocieplenie między innymi w Polsce - czytamy na fanipogody.pl.

Zgodnie z prognozami pogody portalu fanipogody.pl chłód zostanie przez nie wypchnięty na wschód kontynentu. Niestety nie mamy co liczyć na takie upały, jak w Meksyku. Już w weekend nad nasz region nadciągnie chłód ze Skandynawii. Musimy być gotowi na porywisty wiatr, a nawet wichury - ostrzega portal fanipogody.pl. Możliwe są także śnieżyce. Czy tak będzie? Okaże się wkrótce.

Sprawdź także: Śmiertelne zagrożenie na drogach i pogodowe szaleństwo w Polsce. IMGW alarmuje i ujawnia daty

Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany