Gęsta mgła

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Szadź, słaby śnieg i... ocieplenie! W środę pogodowe zawirowania. Prognoza 12.01.2022

Szadź, słaby śnieg i... ocieplenie! W środę czekają nas pogodowe zawirowania [Prognoza pogody 12.01.2022]

2022-01-12 6:35

Prognoza pogody na środę, 12 stycznia. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) przekazują ostrzeżenia meteo, ale jednocześnie sygnalizują delikatne ocieplenie. Niestety wciąż musimy się liczyć z warunkami, powodującymi utrudnienia komunikacyjne. Mowa tu m.in. o mgłach. Sprawdzamy, gdzie 12.01.2022 zima da się najbardziej we znaki. Najnowsza prognoza pogody IMGW na dziś poniżej.

Pogoda na środę, 12 stycznia. Szadź i słaby śnieg to nie wszystko

W naszym pogodowym serwisie codziennie sprawdzamy prognozę IMGW na nadchodzący dzień. Początek bieżącego tygodnia przyniósł konkretny mróz, ale na szczęście od środy (12 stycznia) będziemy notować ocieplenie. Niestety zima wciąż ma dla nas przykre niespodzianki. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują ostrzeżenia przed opadami marznącymi. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? - W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, słabe opady śniegu, a na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. W godzinach porannych gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, mgła może osadzać szadź - podają eksperci IMGW. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod naszą sondą.

Zobacz też: QUIZ. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?

Pogoda na środę, 12.01.2022. Jaka będzie temperatura?

W środę (12 stycznia) przyjdzie do Polski wyczekiwane ocieplenie. Gdzieniegdzie w ciągu dnia jest szansa na plusowe temperatury. Nadal jednak zalecamy wcześniejsze wyjście do pracy i zaplanowanie chwili na skrobanie szyb samochodów. Z dobrych wieści - meteorolodzy IMGW nie spodziewają się porywistego wiatru.

- Temperatura maksymalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od -6°C do -2°C, na pozostałym obszarze od -1°C do 3°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i tam po południu porywisty, z kierunków zachodnich - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś, 12 stycznia. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje w swoim serwisie, że w nocy ze środy na czwartek (11/12.01.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem oraz na północnym wschodzie w marznący deszcz powodujący gołoledź. Na zachodzie marznące opady mżawki lub deszczu powodujące gołoledź, tylko nad samym morzem opady mżawki. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. - Temperatura minimalna na wschodzie i południu od -7°C do - 3°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -11°C; na pozostałym obszarze kraju od -2°C do 2°C. W wielu miejscach temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr umiarkowany, okresami wzrastający do dość silnego i porywistego, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - czytamy w prognozie IMGW.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Na dobre i na złe po wakacjach 2021. Pielęgniarka Dagmara pogodzi się z Begerem, który tak ją skrzywdził! To wideo mówi wszystko!