Bestia z Północy przyniosła pogodową masakrę. Ponad pół metra śniegu to nie wszystko

i

Autor: SHUTTERSTOCK Bestia z Północy przyniosła pogodową masakrę. Ponad pół metra śniegu to nie wszystko

Bestia z północy przyniosła pogodową masakrę. Pół metra śniegu i mróz do -53 stopni to nie wszystko

2022-01-13 13:31

Bestia z północy - tak specjaliści od pogody opisują zimowy atak, który nawiedził na początku 2022 roku te tereny. Przeraźliwy mróz, z odczuwalną temperaturą nawet do minus 53 stopni Celsjusza i pół metra śniegu to bynajmniej nie koniec kłopotów. Utrudnienia komunikacyjne, przerwy w dostawach prądu i paraliż na drogach - taki klimat zapanował w styczniu.

Analizując prognozę pogody dla Polski na początku 2022 roku, informowaliśmy was o konkretnym mrozie, który zaatakował nasz kraj. Jest to jednak "małe piwo" w porównaniu z tym, co w ostatnich dniach przeżyli mieszkańcy Kanady i Stanów Zjednoczonych. Zjawiska, które nawiedziły ich tereny, nazywają "bestią z północy". Nic w tym dziwnego. Takie warunki atmosferyczne są dla wielu czymś niewyobrażalnym. Służby zostały postawione na nogi, bo skala szkód, wywołanych przez żywioł była i jest ogromna. - W miejscowości Rabbit Kettle w Kanadzie temperatura spadła do minus 53 stopni. Niewiele brakowało już do rekordu wszech czasów wynoszącego 55 stopni poniżej zera - czytamy w serwisie meteo twojapogoda.pl. Więcej informacji na temat bestii z północy w Stanach Zjednoczonych i okolicach znajdziecie w naszej galerii zdjęć. 

Zobacz też: Pogoda na wiosnę dla Polski. Nie wszyscy będą zadowoleni! Prognoza długoterminowa IMGW

Bestia z północy w USA i Kanadzie. Pogodowy armagedon

Pół metra śniegu, wichury, i gigantyczne mrozy - taki klimat zapanował w Ameryce Północnej. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że żywioł w takich przypadkach przynosi mnóstwo problemów. - W Nowym Jorku odczuwalna temperatura spadła do minus 17 stopni, a w Bostonie do nawet minus 24 stopni. To jednak nic w porównaniu z tym, jak lodowato będzie niebawem w stanach środkowo-zachodnich, gdzie przy porywistym wietrze odczuwalnie będą minus 43 stopnie - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

Miejmy nadzieję, że tego typu warunki nie pojawią się w Polsce lub okolicy. Na razie meteorolodzy spodziewają się... ocieplenia! O zmianach w prognozach będziemy was na bieżąco informować na naszym pogodowym portalu. Warto też śledzić aktualne ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany