śnieg, wichura - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: derickocrusher /Pixabay.com śnieg, wichura - zdjęcie ilustracyjne

Prognoza IMGW

Śnieg i deszcz, a do tego stanie się to! Synoptycy ostrzegają. Może być niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 6.04.2023]

2023-04-05 22:43

Pogoda na czwartek (6 kwietnia 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź opadów deszczu i śniegu. Miejscami wystąpi gołoledź - synoptycy ostrzegają - może być niebezpiecznie! Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek 6 kwietnia 2023 przeczytasz na se.pl.

Śnieg i deszcz, a do tego jeszcze to! Synoptycy ostrzegają. Może być niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 6.04.2023]

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), rejon Wysp Brytyjskich, Europa środkowa oraz wschodnia będą w zasięgu niżów, a pogodę kształtować tam będą fronty atmosferyczne. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem wyżów. Przez Polskę przebiegać będzie linia ciepłego frontu atmosferycznego, a ze wschodu napływać będzie cieplejsze powietrze, polarne morskie, jedynie zachodnia część kraju pozostanie w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 6 kwietnia 2023?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w czwartek, 6 kwietnia 2023 zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na zachodzie kraju. Niestety, synoptycy nie mają dobrych wieści - czekają nas opady śniegu i deszczu.

- We wschodniej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, okresami intensywne, na północnym wschodzie i wschodzie przechodzące w opady deszczu. Rano lokalnie na wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Okresami opady będą miały natężenie umiarkowane. Na Podkarpaciu suma opadów do 15 mm, na Lubelszczyźnie do 12 mm. W rejonach podgórskich województwa podkarpackiego przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim o około 15 cm. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu przejściowo pokrywa śnieżna może wynieść od 5 cm do 8 cm - czytamy na stronie IMGW - Uwaga, drogi i chodniki będą śliskie - ostrzegają eksperci.

Temperatura 6.04.2023

W czwartek (6 kwietnia 2023) temperatura maksymalna od około 0°C na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 6°C w centrum i 9°C na zachodzie.

- Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, z kierunków północnych. W Karpatach porywy wiatru do 55 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne - przekazują synoptycy.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z czwartku na piątek (6.04.2023/7.04.2023)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (6.04.2023/7.04.2023) zachmurzenie będzie duże, jedynie na zachodzie większe przejaśnienia. Na wschodzie opady deszczu, w głębi kraju deszcz ze śniegiem przechodzący w deszcz, na zachodzie śnieg i deszcz ze śniegiem. W górach i rejonach podgórskich opady śniegu. Bez opadów jedynie na krańcach zachodnich. Okresami na południowym wschodzie kraju opady intensywne, prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm, rejonach podgórskich województwa podkarpackiego o 5 cm do 10 cm. Gdzieniegdzie na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -2°C na Pomorzu Zachodnim do 4°C, 6°C na północnym wschodzie, w rejonach podgórskich od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W górach porywy wiatru do 55 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Listen on Spreaker.