Zima, pogoda

i

Autor: Pixabay Prognoza IMGW na 05.03.2023 r.

Pogoda na niedzielę

Śnieg i 9 stopni mrozu! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 5.03.2023]

2023-03-04 13:00

Jaka będzie pogoda w niedzielę (5 marca)? Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozują opady śniegu w wielu regionach Polski i zróżnicowaną temperaturę. W niektórych miejscach termometry pokażą 3°C. W innych regionach to aż –9°C. Szczegóły w dalszej części artykułu.

W niedzielę (5 marca) - jak zapowiada IMGW - "Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnej masie powietrza napływającej z północnego zachodu Europy". Wzrost ciśnienia. Jakie są prognozy dla poszczególnych regionów?

Prognoza IMGW na 5.03.2023. Pomorskie i zachodniopomorskie

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków zachodnich.

Prognoza IMGW na 5.03.2023. Podlaskie i warmińsko-mazurskie

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Prognoza IMGW na 5.03.2023. Wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie

Zachmurzenie przeważnie duże. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognoza IMGW na 5.03.2023. Mazowieckie, łódzkie i lubelskie

Zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognoza IMGW na 5.03.2023. Dolnośląskie, śląskie i opolskie

Zachmurzenie duże, na południu i zachodzie regionu przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od –9°C do –6°C. Wiatr w nocy dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w dzień umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i zachodni. W nocy lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW na 5.03.2023. Małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie

Zachmurzenie w nocy duże, malejące do umiarkowanego. Opady deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu, stopniowo zanikające. W dzień zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od –1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.

CZYTAJ TEŻ: Zorza polarna widziana z Polski! Te zdjęcia robią furorę

Źródło: IMGW

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Tunel jest, a gdzie tramwaj? Radni PiS apelują do Trzaskowskiego