Zorza polarna widziana z Polski! Te zdjęcia robią furorę

i

Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com W nocy z poniedziałku na wtorek, 28 lutego, w Polsce panowały bardzo dobre warunki do obserwowania i fotografowania zorzy polarnej

Było pięknie

Zorza polarna widziana z Polski! Te zdjęcia robią furorę

2023-02-28 12:26

W nocy z poniedziałku na wtorek, 28 lutego, w Polsce panowały bardzo dobre warunki do obserwowania i fotografowania zorzy polarnej. To unikalne zjawisko występuje na Ziemi głównie za kołami podbiegunowymi, ale w sprzyjających okolicznościach może być widziane nawet kilka tysięcy kilometrów dalej. Wielu mieszkańców Polski pofatygowało się z aparatem, by uwiecznić zorzę polarną.

Zorza polarna widziana z Polski! Te zdjęcia robią furorę

Zorza polarna widziana z Polski? Tak, i paradoksalnie nie ma w tym nic zaskakującego, co postanowili wyjaśnić na swoim profilu facebookowym Lubuscy Łowcy Burz. W ostatnich latach to zjawisko, i to z perspektywy, naszego kraju możemy obserwować dosyć często. Dlaczego? - Mamy aktualnie doczynienia ze wzrostem aktywności słonecznej objawiającej się zwiększeniem ilości rozbłysków. Jeżeli rozbłyskowi towarzyszy koronalny wyrzut masy i rozbłysk jest skierowany w kierunku Ziemi to po dotarciu do naszej planety objawia się powstaniem pięknych zórz polarnych. Spadki i wzrosty aktywności słonecznej są normalne, a jeden cykl słoneczny (wzrost i spadek aktywności słońca) trwa około 11 lat - informują Lubuscy Łowcy Burz.

Z okazji do obserwowania zorzy polarnej w nocy z poniedziałku na wtorek, 28 lutego, postanowiło skorzystać wiele amatorów zarówno fotografii, jak i unikalnych zjawisk atmosferycznych, jako że zorza polarna występuje w górnej atmosferze. Na Ziemi pojawia się na ogół za kołami podbiegunowymi, ale jak widać poniżej, towarzyszące jej barwy były również widziane z Polski.

Sonda
Czy widzieliście kiedykolwiek zorzę polarną?
Czym jest zorza polarna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany