Od śniegu do krupy śnieżnej. Pogoda na weekend może odebrać chęć do wyjścia z domu!

i

Autor: 52560/cc0/Pixabay.com Zapowiadane od kilku dni opady śniegu i powrót zimy mają się rozpocząć w weekend, 4-5 marca

Fatalna prognoza

Od śniegu do krupy śnieżnej. Pogoda na weekend może odebrać chęć do wyjścia z domu!

2023-03-03 10:14

Zapowiadane od kilku dni opady śniegu i powrót zimy mają się rozpocząć w weekend, 4-5 marca. Gdzie spadnie go najwięcej? Wszystko zależy od regionu Polski, bo okresowo mogą się też pojawiać rozpogodzenia. Sam śnieg to za mało, by mówić o ponownym ataku zimy, ale w tym wypadku będą mu towarzyszyły mrozy i porywisty wiatru, zwłaszcza nad morzem i w górach.

Pogoda na weekend, 4-5 marca. Opady śniegu zwiastują powrót zimy

Od kilku dni w Polsce panują niskie temperatury, a w nocy - mrozy, ale w weekend, 4-5 marca, mają się ponadto pojawić opady śniegu i porywisty wiatr, zapowiadając kolejny atak zimy. Jak informuje IMGW, wszystko zacznie się w sobotę, 4 marca, gdy przez nasz kraj będą przechodzić przelotne opady: śniegu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i deszczu. Mimo dużego zachmurzenia możliwe są jednak lokalne rozpogodzenia. Temperatura minimalna wyniesie od –2°C na południu do 3°C nad morzem, ale lokalnie na obszarach podgórskich może spaść nawet do minus 10 kresek poniżej zera. Z kolei w dzień będzie maksymalnie od 1°C na północnym wschodzie do 5°C na zachodzie - na obszarach podgórskich lokalnie od –3°C do 0°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a na jego podmuchy należy uważać na Wybrzeżu, gdzie może osiągnąć do 70 km/h, i w Tatrach i Sudetach. W górach powieje nawet z prędkością do 80 km/h, co może prowadzić do zawiei i zamieci śnieżnych. Jak będzie wyglądać pogoda w niedzielę, 5 marca?

- W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy i północnym wschodzie kraju oraz w górach, słabe i przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna w nocy od –4°C do 0°C, tylko w rejonach podgórskich i w górach chłodniej około –6°C. W dzień temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr będzie wiał z zachodu i północnego zachodu, na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na północy dość silny i porywisty - podaje IMGW.

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów