Śnieg, gęste mgły, a w nocy wydarzy się jeszcze to! Ponury piątek za oknami [Prognoza IMGW na 3.03.2023]

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons Śnieg, gęste mgły, a w nocy wydarzy się jeszcze to! Ponury piątek za oknami [Prognoza IMGW na 3.03.2023]

Analiza IMGW

Śnieg, gęste mgły, a w nocy wydarzy się jeszcze to! Ponury piątek za oknami [Prognoza IMGW na 3.03.2023]

2023-03-03 8:30

Pogoda na piątek (3 marca 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) jest daleka od idealnej. Opady śniegu, mżawka i mgły - z tymi zjawiskami na pewno zmierzymy się w najbliższych godzinach. W nocy również nie będzie spokojnie. Szczegóły analizujemy na se.pl.

IMGW poinformował, że w piątek (3.03.2023 r.) północno-wschodnia, wschodnia oraz południowa Europa znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami nad północną Skandynawią oraz Sycylią. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżu z rejonu Północnej Irlandii. Polska południowa i zachodnia pozostanie na skraju wyżu, zaś północny obszar naszego kraju dostanie się na skraj niżu znad północnej Skandynawii. Pod wieczór, na krańcach północnych, zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Co jeszcze ma dla nas pogoda u progu weekendu? Niestety nie mamy zbyt wielu dobrych wieści.

Jaka będzie pogoda w piątek, 3 marca?

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w piątek, w ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami pojawią się słabe opady deszczu lub mżawki, a na północnym wschodzie rano również śniegu.

- Przed południem miejscami trzeba się będzie liczyć z utrzymującymi się mgłami, ograniczającymi widzialność do 300 m. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni - przekazuje IMGW. Warto śledzić lokalne komunikaty meteo i zachować ostrożność. 

Pogoda na dziś Temperatura 3.03.2023

Wartości, które w piątek odczytamy z termometrów niespecjalnie będą nas zachęcać do długich spacerów. Wręcz przeciwnie, zima ponownie da o sobie znać. - Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 7°C miejscami na północy; w obszarach podgórskich lokalnie od -2°C do 1°C - prognozują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na siedem stopni na plusie mogą liczyć mieszkańcy Szczecina, Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Kielc, Krakowa i Rzeszowa. Chłodniej będzie m.in. na Podlasiu.

Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę, 3/4 marca 2023

To nie będzie spokojna noc, a przynajmniej nie wszędzie. Synoptycy IMGW wskazują, że zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane i duże. Miejscami dadzą nam się we znaki przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a nad morzem również deszczu. Temperatura minimalna od -2°C na południu do 3°C nad morzem; lokalnie w obszarach podgórskich spadek temperatury do -10°C.

- Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, na północnym wschodzie do 65 km/h, a na wschodnim wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - alarmuje IMGW. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy cieszysz się, że zima jest łagodna?
Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Nasi Partnerzy polecają