Spadnie nawet 20 cm śniegu?! Zaskakująca prognoza pogody na marzec. Polacy chcieli czegoś innego

i

Autor: Tama66/cc0/Pixabay.com Wszyscy dopytują, kiedy przyjdzie wiosna, tymczasem jak informują meteorolodzy, możemy się spodziewać kolejnego ataku zimy

Kiedy atak zimy?

Spadnie nawet 20 cm śniegu?! Zaskakująca prognoza pogody na marzec. Polacy chcieli czegoś innego

2023-03-01 13:18

Wszyscy dopytują, kiedy przyjdzie wiosna, tymczasem jak informują meteorolodzy, możemy się spodziewać kolejnego ataku zimy. Tym razem śnieg spadnie nie tylko w górach i na obszarach podgórskich, ale również w innych regionach Polski. Jakby tego było mało, opadom będzie towarzyszył mróz, więc jeszcze w marcu zima przypomni o sobie ze zdwojoną mocą.

Atak zimy w marcu. Śnieg, mróz, więc zapomnijcie o wiośnie

Szykuje się kolejny, i to być może nie ostatni, atak zimy w Polsce. Ma ona powrócić w pierwszy weekend marca, choć już teraz odczuwamy niskie temperatury, a nocą nawet mróz. Jak informuje serwis fanipogody.pl, zgodnie z prognozami taka aura może się utrzymać w naszym kraju do połowy miesiąca, a do tego czasu wrócą do nas ponadto opady śniegu. Najgorsza pogoda jest zapowiadana od niedzieli, 5 marca, ale największy śnieg - o charakterze ciągłym, a nie tylko przelotnym - ma przyjść w drugiej dekadzie marca. Uwaga, tak będzie nie tylko w górach i na obszarach podgórskich, ale też na nizinach, gdzie lokalnie może spaść 10-20 cm białego puchu. W najbliższy weekend, 3-5 marca, śnieżyce mają zahaczyć tylko o wschodnią część Polski. O ile w sobotę, 4 marca, temperatura może się jeszcze podnieść, to w kolejnych dniach do naszego kraju mają napływać masy chłodnego powietrza, przynosząc mróz. Wszystko zależy od tego, jak często nad Wisłą pojawią się przynoszące opady śniegu niże.

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Czym jest zorza polarna?